Foto: Inita Šteinberga / Latvijas Mediji

Kāpēc šogad kabači aug tādi smieklīgi līki? 10

Šogad kabači aug tādi smieklīgi – līki un bumbiera formas. Dažiem jaunajiem pūst gali. Kāpēc tā? Jautā Zane Krustpilī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Ja kabacis augot atduras pret kādu šķēr­sli – lapu, dobes malu un citu, tas ar savu svaru un straujo resnēšanu turpina spiest sevi un sāk augt līks,” skaidro dārze­ņu kolekcionāre Sarma Zarčinska. Šim dār­zenim nav nekādas citas vainas.

Tie kabači, kas izskatās kā bumbieri, ir cietuši no mitruma trūkuma. Kabacim un ci­tiem ķirbjaugiem vajadzīgs vienmērīgs mit­rums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sausuma periods kabača dzīvē atspo­guļojas kā šaurs viducītis.

Ja mitruma netrūks, turpmāk kabači būs harmoniska izskata un garšas, cilindriskas formas. Arī jauno kabacīšu galu pūšanā, vistica­māk, vainojami laika apstākļi – karstuma un sausuma dēļ tie netiek pienācīgi appu­teksnēti.

Te nu var palīdzēt pats dārznieks. Rīkojas šādi – norauj tukšo vīrišķo ziedu un ar viducīti iebaksta sievišķajā. Var pat atstāt tajā, pieverot sievišķās ziedlapiņas. Ja vīriš­ķais zieds ir no tā paša auga, kur sievišķais, tad no šā augļa sēklas izaudzētais būs līdzīgs vecākiem.

Šāda palīdzība ar apputeksnēšanu node­rēs arī ķirbjiem, melonēm un citiem gurķau­giem, kas slikti apputeksnējas. Ja rudens būs labs un garš, tagad appu­teksnētie ķirbji vēl pagūs izaugt lieli. Taču kabacim lielam nemaz nav jābūt, tas visgardākais ir jauns un svaigs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.