Jāklapē ciet!” Uzņēmējs par to, kāpēc jāaizliedz “TikTok” un jāizvairās no Ķīnā ražotām precēm 89

Daudzās Rietumu valstīs strādājošajiem valsts iestādēs aizliedz izmantot sociālo platformu “TikTok”. Uzņēmējs Normunds Bergs TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts” skaidro, kāpēc šīs vietnes lietošana ir jāierobežo.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Viņš vērš uzmanību, ka “TikTok” ir datu vākšanas mehānisms, ko izmanto Ķīnas valdība, lai iegūtu datus par iedzīvotājiem, viņu paradumiem, uzvedību utt.

Bergs uzskata, ka būtu jāatsakās arī no “Telegram” lietošanas, jo tas savukārt ir Krievijas Federāla drošības dienesta datu vākšanas mehānisms.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ne velti pašā Ķīnā ir aizliegts “Facebook”, “Twitter”, “Google” un daudzas citas lietas.

“Man šķiet, tas ir ārprātīgi tuvredzīgi un muļķīgi, ka mēs pieļaujam šādu asimetriju it kā demokrātijas vārdā. Ir jāsaprot, ka Ķīna nupat vairs nav konkurents, bet tāds kārtīgs pretinieks,” uzņēmējs brīdina.

Viņš atgādina, ka Ķīna ļoti stabili nostājas visu autokrātu pusē.

Bergs uzskata, ka lēmums par “TikTok” ierobežošanu ir pamatots: “Es domāju, klapē ciet!”.

Tieši tāpat vajadzētu atteikties no Ķīnā ražotām kamerām, putekļu sūcējiem ar WiFi pieslēguma kameru, kas staigā pa tavu dzīvokli, utt.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisija (EK) aizliegusi sociālo platformu “TikTok” darbinieku izmantotajās oficiālajās ierīcēs, jo pastāv bažas par datu aizsardzību, ceturtdien pavēstīja EK pārstāvis.

Aizliegums arī nozīmē, ka EK darbinieki nevar izmantot Ķīnai piederošo video koplietošanas lietotni personiskajās ierīcēs, tajā skaitā tālruņos, kuros ir instalētas oficiālas lietotnes, sacīja pārstāvis.

“TikTok” pieder kompānijai “ByteDance”, kas ir saistīta ar Ķīnas valdību.

Rietumi pēdējā laikā pievērš arvien lielāku uzmanību “TikTok” saistībā ar bažām par to, cik liela piekļuve Pekinai ir lietotāju datiem.

ASV pagājušajā gadā aizliedza lietotni federālās valdības ierīcēs, un daži ASV likumdevēji cenšas aizliegt “TikTok” darbību ASV.

Pagājušajā mēnesī Nīderlandes valdība ieteica valsts amatpersonām izvairīties no lietotnes izmantošanas.

Reklāma
Reklāma

Novembrī “TikTok “atzina, ka daži darbinieki Ķīnā var piekļūt Eiropas lietotāju datiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.