Kāpēc Rietumi līdz šim astoņus gadus samierinājās Krievijas darbībām Ukrainā? 84
Krima, Doņecka, Luhanska – tas bija tas, ar ko Rietumu sabiedrība bija samierinājusies jau astoņus gadus. Kāpēc tā, vai tam ir kāds racionāls izskaidrojums, gļēvulība?
Man liekas, ka – jā. Rietumvalstis vienkārši norija šo krupi. Redzam arī, ka sankcijas, kas bija pēc 2014. gada, neietekmēja pilnīgi neko, krievi turpināja bruņoties. Nafta un gāze gāja uz urrā, nauda nāca, varēja uzturēt visu kara mašīnu, tā TV24 raidījumam “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” sacīja Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.
“Ja Rietumi 14. gadā būtu rīkojušies apņēmīgāk, mēs nebūtu nonākuši līdz tādai situācijai, kāda tā ir tagad,” domā Slaidiņš.
Mārtiņš Vērdiņš, militārais analītiķis un neformālā militārā bloga “Vara bungas” autors, sacīja: “Es piekrītu un varu papildināt ar to, ka acīmredzot trūkst Rietumos valstsvīru un valstssievu ar valstisku domāšanu, nevis elektorālā cikla ietvaros “vai mani ievēlēs vēlreiz”, bet tādi, kas domā 10-20-30 gadu uz priekšu. Šādu nav – viss ir pakārtots elektorālam ciklam un izredzēm tikt pārvēlētam. Lielā mērā no tā viss izriet.”
Vēl viena lieta, kā domā Vērdiņš, kas bija acīmredzama – tās ir bailes no kodolkara un bailes jebko iesākt pret Krieviju, lai tik tā nesāktu izmantot kodolieročus.
Slaidiņš aicina arī neaizmirst, ka Krievijai bija diezgan spēcīgi ietekmes aģenti visā Krievijā, kuriem tika maksāta nauda un kuri darīja savu melno darbiņu. “Tas ir būtiski!”