Kāpēc politiķi maina partijas, bet neiet prom no politikas? Dans Titavs to salīdzina ar narkotiku 19
TV24 raidījumā “Kārtības rullis” vadītājs Armands Puče studijas viesiem uzdevis interesantu jautājumu: kāpēc politiķi, kas ir ienākuši šajā vidē, maina partijas, taču neiet prom no politikas? Kas šajā jomā tik ļoti ievelk?
Dans Titavs politikas apskatnieks, sabiedrisko attiecību kompānijas “Titava laboratorija” vadītājs saka: “Vara ir milzīga narkotika. Tas ir statuss. Tā ir vara. Spēja šķietami pieņemt lēmumus.”
Viņš arī norāda, ka politikā ir ļoti grūti izvērtēt, kurš politiķis kādu konkrētu lēmumu ir pieņēmis, kurš konkrēti ir to realizējis: “Politikā vispār ir ļoti grūti atbildēt uz jautājumu, ko tu esi izdarījis, jo politika pēc definīcijas nav grāvju rakšana. Tu nevari parādīt: es no šejienes līdz šejienei izraku grāvi.”
Varbūt vienīgi varot parādīt attīstību gadu garumā, salīdzinot, kā viss ir mainījies, konkrētajam politiķim vai sarakstam esot pie varas. Var parādīt izaugsmi.
Bet kāpēc tomēr cilvēki neiet prom no politikas pēc tam, kad ir pamēģinājuši, apdedzinājušies vai sapratuši, ka tur nav ko darīt?
D.Titavs saka: “Cilvēki ir ļoti dažādi. Dažiem ļoti patīk diplomātiskā pase, alga starp citu ir diezgan liela, ņemot vērā, cik tur ir jāpavada laiks, mašīna, kaut kāda cieņa, televīzijas kameras, aizbraukšana uz kaut kādu ciematu, kur tevi pieņem kā deputātu. Tas fascinē.”
Plus tam visam ir laba sajūta, ja spēj kādu lēmumu pieņemt, spēj kaut ko realizēt.