Kāpēc pērtiķi vairs nepārvēršas par cilvēkiem 8
Ir vairākas teorijas. Viena pauž, ka pērtiķa pārvēršanās cilvēkā ir ārkārtīgi ilgs process – tas ilgst trīs līdz piecus miljonus gadu, kuru laikā pērtiķa smadzenes var izaugt līdz saprātīgā cilvēka smadzeņu izmēram. Bet, ja ņem vērā to, ka saprātīgais cilvēks, kura smadzeņu apjoms bija 650 kubikcentimetri, pārtapa mūsdienu cilvēkā, kura smadzeņu tilpums ir 1300 kubikcentimetri, tikai divu miljonu gadu laikā, ir iespējams veikt vienkāršus aprēķinus, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.
Zinātnieki sadalīja divus miljonus gadu starpībā, ko veido prasmīgā un mūsdienu cilvēka smadzenes, un sanāca, ka cilvēka smadzenes palielinājušās par vienu kubikcentimetru 3076 gadu laikā. Un tad ir skaidrs, ka tik ilgā laika posmā cilvēce vienkārši nav spējīga pārliecinoši novērot to, kā pērtiķis pārveidojas par cilvēku.
Cita teorija pauž, ka mūsdienu vidē vienkārši vairs nav tās konkrētās pērtiķu sugas, no kuras izveidojies cilvēks. Šīs teorijas aizstāvji uzskata, ka mūsu priekšteči bijuši vai nu stepju pērtiķi (australopiteki), vai pusūdensdzīvnieki maitēdāji pērtiķi. Vēl vairāk – cilvēku rases rašanās nebūtu iespējama, ja nebūtu gluži noteiktu klimatisko apstākļu, kādos silto purvaino vidi nomainīja aukstais pirmsleduslaikmeta biotops. Tieši šī situācija tad arī izraisīja pērtiķiem nepieciešamību cīnīties par eksistenci, kā rezultātā tad arī radās pirmās saprātīgās domas un rīcība. Un tikai tad arī barības iegūšanai sāka izmantot pirmo darbarīku. Lūk, un mūsdienu dzīves apstākļi neizvirza tādu nepieciešamību, tāpēc arī nenotiek jauna antropoģenēze.
Un vēl. Jauna cilvēka izveidošanās no pērtiķa mūsdienās faktiski nav iespējama arī tāpēc, ka cilvēks ir ieguvis vadošo stāvokli uz Zemes un, kamēr vien tādu saglabās, vienkārši neļaus sev līdzās attīstīties kādai jaunai sugai. Un tam jau patiešām var noticēt, vai ne?