Kāpēc nezied klīvija? 0
Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.
“Klīvija aug skaista, bet nezied. Varbūt vairāk jāmēslo?” – jautā Boriss Jūrmalā.
“Ziedēšanu nosaka vairāku apstākļu kopums. Ja puķe tikai kupli aug, iespējams, ir pārmēslota vai iestādīta augsnē, kurā ir daudz barības vielu. Vainojams var būt arī pārāk liels pods,” teic telpaugu speciāliste Ingūna Gudrupa. Klīvijas ir augi, kuriem patīk ciešanas. Puķe labi zied, kad saknes piepildījušas podu un tām šķietami jau kļuvis par šauru. Tādēļ, pārstādot klīviju, jauno podu izvēlas tikai nedaudz lielāku par veco.
Klīvijai ir piemērots mēslojums, kas paredzēts ziedošiem augiem, tātad – tajā ir mazāks slāpekļa saturs.
Arī gaismas apstākļi svarīgi. Ja ir tāda iespēja, ziemā klīviju vajadzētu turēt uz palodzes dienvidu pusē. Taču vasarā augam tur nepatiks, jo no saules var rasties lapu apdegumi. Augam labāk patiks gaisma uz austrumu, rietumu palodzes.
Klīvijas ir cimperlīgas arī laistīšanas ziņā. Labāk, lai tās būtu sausākas nekā par mitru. Tām ir gaļīgas saknes, kurām nav vēlams lieks mitrums, īpaši, ja tās atrodas pavēsā telpā, ziemai raksturīgajā gaismas trūkumā. Piemēram, LU botāniskajā dārzā klīvijas vienmēr zied ļoti skaisti. Pie tām visu ziemu ir uzraksts – “Nelaistīt!”. Tādu vajadzētu nolikt arī pie mājas klīvijas, lai čaklie mājinieki to nepārlaista. Saprotams, jo telpa ir siltāka, jo jālaista vairāk.
Ziemā klīvijai piemērotākā būtu vēsāka vieta. Istabā tāda varētu būt palodze, zem kuras nav apkures radiatora.
Klīvijas laista reti un mazām porcijām.