Kāpēc nemest ārā zemeņu “astītes”? Iedvesmojošas idejas un receptes 0
Kuram gan negaršo svaigas zemenes ar cukuru un saldo krējumu? Tā ir ne tikai lieliska bauda garšas kārpiņām, bet arī sniedz organismam daudz vitamīnu un minerālvielu.
Zemenēs ir daudz vitamīnu A, E un B grupas, kālija, kalcija, dzelzs, magnija un folijskābes.
Sarkanās odziņas lieliski noder arī tiem, kas vēlas atbrīvoties no liekā svara, jo tām ir zems glikēmiskais indekss.
Bet tomēr izrādās, ka mēs negūstam visu iespējamo labumu no šīm ogām, jo esam pieraduši mest ārā vienu ļoti svarīgu sastāvdaļu. Vērtīgas vielas ir ne tikai zemeņu ogās, bet arī zaļajās “astītēs”.
Zemeņu ziedkausiņos ir daudz hlorofila, kas mazina brīvo radikāļu daudzumu cilvēka organismā. Tāpat tas attīra organismu no toksīniem, normalizē cukura līmeni asinīs un ievērojami uzlabo ādas stāvokli, padarot to veselīgu un starojošu.
Zemeņu “astītēs” tāpat ir karotinoīdi, kas uzlabo redzi.
Ja pastāvīgi lietosi tās uzturā, sliktā holesterīna līmenis asinīs tāpat ievērojami samazināsies.
Par ļoti vērtīgu uzskata zemeņu lapu uzlējumus. Tos efektīvi izmanto angīnas, anēmijas, urīnceļu un mutes dobuma infekciju ārstēšanā.
Zemeņu čagas var lietot ne tikai vasarā, bet sagatavot arī ziemai. Uzglabāšanai tās vienkārši kārtīgi nomazgā un izkaltē. Ieliek burkā ar aiztaisāmu vāku – tādējādi tās lieliski uzglabāsies līdz jaunai ražai. Aukstajos mēnešos šāda tēja noteikti noderēs, jo lieliski palīdz pret saaukstēšanās slimībām.
Zemeņu “astīšu” tēja
Vajadzīgs
15 zemeņu “astīšu”
2 mežrozīšu paaugļi
1 šķipsniņa zaļās tējas.
Pagatavošana
Visas sastāvdaļas saliek tasē, pārlej ar verdošu ūdeni.
Tasi apsedz un ļauj ievilkties 10 minūtes.