Kāpēc nedrīkst saplacināt iepakojumu, to nododot depozīta sistēmā? 0

Viens no jautājumiem, kas cilvēkiem rodas un raisa arī neizpratni saistībā ar depozīta sistēmu – kāpēc nav iespējams nodot saplacinātas pudeles? Jo mēs taču visus iepriekšējos gadus esam mācīti, ka pudeles ir jāsaplacina, lai tās aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas.

Reklāma
Reklāma
“Ir uzsākta pirmstiesas izmeklēšana, lai noteiktu nāves cēloni.” Jaunākā informācija par ASV karavīriem Lietuvā 137
Veselam
saprast, ka organismam trūkst D vitamīna? 5 pazīmes, kas palīdzēs to atklāt
TV24
“A, ēst tu gribi? Darbu gribi?” Blodons nikns uz Latvijas iedzīvotājiem, kuri “norok” ekonomiski pamatotus būvprojektus
Lasīt citas ziņas

“Pudeļu nesaplacināšana izriet no pašas depozīta sistēmas loģikas,” TV24 raidījumā “Uz līnijas” norāda Miks Stūrītis, SIA “Depozīta iepakojuma operators” valdes priekšsēdētājs.

Depozīta sistēmā tiek uzskaitīts katrs iepakojums pēc svītrkoda, tāpēc, pieņemot iepakojumu, ir svarīgi zināt, vai par šo produktu ir samaksāta depozīta maksa. Un to lielākajā daļā gadījumu nosaka taromāts vai manuālajos pieņemšanas punktos – cilvēks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar to sistēmai ir jābūt pārliecībai, ka netiek atmaksāta depozīta maksa par iepakojumu, par kuru šī maksa iepriekš nav samaksāta. Tādēļ tiek salīdzināts gan svītrukods, gan iepakojuma forma.

“Ja tā nebūtu, tad mēs varētu šo jebkuru sistēmā reģistrētu svītrukodu uzlīmēt uz koka gabaliņa, uz papīra ruļļa, piemēram, un veiksmīgi nodot,” viņš skaidro.

Uz jautājumu, vai kur citur pasaulē pieņem saplacinātas pudeles, M. Stūrītis atbild, ka viņam šādas informācijas nav, bet pēc tā, ko viņi ir pētījuši, nevienā depozīta sistēmā pasaulē saplacinātu iepakojumu nepieņem.

SAISTĪTIE RAKSTI