Foto – Shutterstock.com

Kāpēc mums joprojām ir intīmais apmatojums. 3 skaidrojumi + 2 interesanti fakti no vēstures 0

Kādēļ mums ir apmatojums intīmajās vietās – dzimumorgānu apvidū un padusēs – līdz galam nav īsti skaidrs, jo īpaši mūsdienās, kad daudzi (vairāk jau – daudzas) cenšas no tā tikt vaļā. Kāda dabai bijusi doma, to radot? Tā tikai pajokojusies vai tajā ir kāda dziļāka nozīme?

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Viena teorija – matiņu uzdevums ir mazināt berzi. Citādi ādas un ādas nepārtraukta saskaršanās, berzēšanās radītu diskomfortu jutīgai ādai. Iespējams, matiņi daļēji pasargā no STS. Izklausās loģiski. Un cik daudzi cilvēki izskuj paduses un pēc tam cīnās ar iekaisušu ādu…

Matiņi aizsargā arī mīlējoties, īpaši aizrautīga seksa laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otra teorija – matiņi palīdz saglabāt siltumu.

Matiņi pasargā arī sievietes dzimumorgānus no netīrumu iekļūšanas tajos. Tomēr… uz vīriešu dzimumorgāniem šādas aizsardzības nav (varbūt tādēļ lai nesavainotu sievieti mīlējoties?). Iespējams, sievietēm apmatojums veic tādu pašu funkciju kā matiņi degunā vai skropstas acīm.

Bet trešā, vadošā, teorija, kādēļ ir intīmais apmatojums – lai mēs kļūtu laimīgi. Atšķirībā no galvas matiem, padušu un intīmo orgānu apmatojums sāk parādīties pubertātes laikā, kad aktīvi kļūst apokrīnie dziedzeri, kas atrodas padusēs, intīmajos orgānos (arī ārējās ausu ejās). Tie izdala feromonus, kam ir nozīme cilvēka individuālā aromāta veidošanā. Intīmo vietu un padušu matiņi sāk kļūt plānāki ap piecdesmit gadu vecumu, kas, iespējams, arī ir rādītājs, ka tie savā veidā palīdzējuši atrast piemērotu partneri – gan citā vecumposmā.

Iespējams, apmatojums strādā kā vīriešu piesaistes feromons. Saskarē ar dažādiem mikrobiem matiņi iegūst individuālu aromātu; potenciālais partneris no tā var neapzināti sajust, vai šī sieviete varētu būt saderīga ar viņu bērnu radīšanai.

Katram cilvēkam ir atšķirīga smarža, un dažādu cilvēku starpā var veidoties tā saucamais galvenais audu saderības komplekss (Major Histocompatibility Complex). Pētījumi, piemēram, tāds, kurā sievietes smaržoja vīriešu (kuri nebija lietojuši dezodorantus) T-kreklus, rāda, ka cilvēkus vairāk piesaista pretējā dzimuma pārstāvji ar atšķirīgu galveno audu saderības komplektu.

Reklāma
Reklāma

Bez tam matiņi palīdz labākai ventilācijai.

Daži neparasti fakti no vēstures:

  • Atbrīvošanās no intīmā apmatojuma nav nekas jauns – jau no Senās Ēģiptes laiku pa laikam tas ir praktizēts. Piemēram, 15. gadsimtā sievietes to darīja higiēnisku apsvērumu dēļ, galvenokārt, lai izvairītos no kaunuma utīm.
  • 19. gadsimtā savu savu intīmo apmatojumu pasniedza savam iemīļotajam kā īpašu dāvanu. Vīrieši to pat sprauda pie cepurēm. Daži ,piemēram, Karalis Džordžs IV, pat pamanījās veidot savu mīļāko kaunuma apmatojumu kolekcijas.

Izmantots materiāls no todayifoundout.com

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.