Foto: Shutterstock

Kāpēc lobās deguna āda? 0

Lasītājs jautā: “Man ir viegli taukaina sejas āda, bet jau otro gadu ziemā uz deguna, tā sānos lobās āda, tā ir ļoti sausa. Es lietoju sejas krēmu, tomēr nepalīdz. Ko iesākt?”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Telegram” kanālos arvien satraucošākas krievu atzīšanās: Karš ir kļuvis par komadieru privāto biznesu
Rīgā piekauj trolejbusa šoferi, jo viņš atteicās izlaist pasažierus uz ceļa braucamās daļas 152
11 km no mājām suns atrod un drošībā nogādā divus gadus vecu bērnu, kuru visu nakti izmisīgi meklēja policija
Lasīt citas ziņas

Kad ārā ir auksts, bet telpā darbojas centrālapkure, bieži vien gadās saķert iesnas. Katru reizi šņaucot degunu, āda tiek kairināta, skaidro dermatoveneroloģe Tatjana Ļiņova.

Ja āda tiek sakairināta, konkrētajā vietā, piemēram, deguna spārniņos, veidojas iekaisums, notiek ādas (pat taukainas) dehidratācija.
CITI ŠOBRĪD LASA

Ko darīt? Speciāliste iesaka lietot barojošu krēmu, kas domāts ziemas apstākļiem. Noteikti nedrīkst lietot vienu un to pašu krēmu ziemā un vasarā, jo sezona ietekmē ādu. Ziemā jālieto mazāk agresīva kosmētika, pirms tās noteikti jāuzliek krēms. Parasti ādas sausums vērojams sejas T zonā ap degunu un virs uzacīm. Taču sausa āda nav nekas ļauns, treknākam krēmam vajadzētu palīdzēt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.