Kāpēc Latvijai procentuāli ir mazāks veselības budžets nekā citām Eiropas valstīm? 53

Problēmu mūsu veselības sistēmā beidzamajā laikā paliek tikai vairāk, bet centrālais jautājums tajā visā tomēr ir un paliek veselības budžets. Kāpēc mūsu valstī tas ir procentuāli mazāks nekā citur Eiropā?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Šis jautājums radies arī TV24 raidījumā “Dr. Apinis”, kur savas pārdomas par tēmu sniedzis Kārlis Ketners, profesors, ekonomikas zinātņu doktors, LZA korespondētājloceklis, RSU padomes loceklis, Finanšu ministrijas departamenta direktors.

Viņš saka: “Es būšu ļoti nepopulārs. Pirmais iemesls ir tādēļ, ka mēs esam atgājuši no iezīmētiem avotiem. Kādreiz, ja mēs atceramies, veselības aprūpes budžets ir bijis piesaistīts pie daļas no iedzīvotāju ienākuma nodokļa – 28,4%, ja mani atmiņa neviļ.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēlāk mēs atteicāmies no speciālajiem budžetiem un cerējām uz dotācijām, taču jebkurām dotācijām vienmēr nāk pa priekšu kaut kādas prioritātes.

Savukārt otrs iemesls procentuāli mazajam veselības budžetam mūsu valstī ir rīcība 2009.-2010. gada krīzes laikā, kad kaimiņvalstis – Lietuva un Igaunija – reformēja sistēmu, bet Latvijā tas netika darīts, jo tā netika izvirzīta kā prioritāte.

Latvijā vienmēr bijusi orientācija uz to, ka labs ārsts vienmēr sevi pabaros, pacients pabaros labu ārstu. Tā ir orientēšanās uz pacientu tiešmaksājumiem, kas ir ievērojama daļa no finansējuma apjoma Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.