Kāpēc Ķīna mēģina slēpt patiesos skaitļus par Covid-19 slimajiem un mirušajiem? 42
Kāpēc Ķīna mēģina slēpt patiesos skaitļus par Covid-19 slimajiem un mirušajiem? TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts” komentāru sniedz politiķis (JV) Artis Kampars.
Viņš norāda, ka ir liela atšķirība starp mūsu domāšanu, kas uzskata, ka nav problēmu atklāt šādu informāciju, un Ķīnas tradīciju, kas uzskata, ka šāda informācija var radīt viņiem kopīgus riskus.
Ķīnas varas vertikāles izpratnē, ja nekontrolēti izplatās informācija cilvēkiem, kuri nesēj to apstrādāt, pastāv riski visa veida satricinājumiem.
Kampars to skaidro ar vēsturisko pieredzi, kas saistīta gan ar imperatoru varas sagrāvi, kas noveda pie pilsoņu kara, gan vairākām okupācijām, ko īstenoja Japāna. Tiek lēsts, ka kara laikā bojā gāja ap 20 miljoniem Ķīnas iedzīvotāju.
“Tā ir viņu tradicionālā, vēsturiskā lielās nācijas izpratne pa sevis pašsaglabāšanos,” viņš skaidro.
Politiķis uzsver, ka Ķīna ļoti nopietni vērtē informatīvo vidi, tāpēc arī to mežonīgi kontrolē: “Jā, viņi to dara.”
Ķīnā mēneša laikā reģistrēti 60 000 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi
Mēneša laikā pēc karantīnas ierobežojumu mīkstināšanas decembra sākumā Ķīnā reģistrēti gandrīz 60 000 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi, sestdien paziņojis Nacionālās Veselības komisijas Medicīniskās administrācijas birojs.
Laikā no 8.decembra līdz 12.janvārim reģistrēti 59 938 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi, pavēstījis biroja vadītājs Džjao Jahui.
Kopējais vīrusa upuru skaits varētu būt lielāks, jo šie dati attiecas tikai uz nāves gadījumiem, kas reģistrēti medicīniskajās iestādēs.
5503 no reģistrētajiem gadījumiem nāvi izraisījusi plaušu mazspēja, kas radusies inficēšanās rezultātā, bet 54 435 gadījumos nāves cēlonis bijusi vīrusa izraisītās komplikācijas pacientiem ar citām saslimšanām.