© DDRockstar – Fotolia.com

Kāpēc kamols kaklā? 1

Jau pāris mēnešus šķiet, ka kaklā iesprūdis kamols. Biju pie ģimenes ārsta, nodevu analīzes, taču nekāda vaina netika atrasta. Kas varētu radīt tādu sajūtu un kā no tās atbrīvoties?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Kamola jeb spiediena sajūtu kaklā var izraisīt barības vada vai elpceļu muskuļu spazmas. Visbiežāk problēma ir saistīta ar nervozitāti, skaidro iekšķīgo slimību ārsts Edmunds Jansons. Tā sauktais histērijas kamols rodas emocionāla saspringuma un pārdzīvojuma brīžos. To mēdz pavadīt pastiprināta svīšana, sirdsklauves un slikts miegs, kas liecina par veģetatīvās nervu sistēmas nestabilitāti. Biežāk šādas sūdzības rodas sievietēm, kas ir emocionāli jūtīgākas nekā vīrieši.

Nezinot pacienta raksturu un dzīvesstāstu, nepatīkamās sajūtas iemeslu nav iespējams noteikt. Svarīgi, kādos apstākļos un tieši kurā kakla vietā tā rodas, cik ilgi saglabājas, ar ko sirgts iepriekš, vai ir blakus slimības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visgrūtāk ir novērst šo spiediena sajūtu, ja tā radusies nervozitātes dēļ. Diskomfortu uztraucoties var mēģināt mazināt, iedzerot siltu ūdeni, taču, kamēr pastāvēs problēmas cēlonis, tas ievērojamu atvieglojumu nesniegs. Varbūt nāksies lietot nomierinošus līdzekļus vai apmeklēt psihoterapeitu.

Parasti palīdzēt spēj homeopāti, taču, iespējams, vajadzēs doties arī pie citiem speciālistiem, piemēram, endokrinologa, veikt ultrasonoskopiju, datortomogrāfiju vai endoskopiju, kā arī hormonu analīzes vairogdziedzera aktivitātes noteikšanai.

Ja spiediena sajūta kaklā rodas pēc maltītes, iespējams, norīts lielāks kumoss, sastiepta vai citādi ievainota barības vada gļotāda, barības vada augšējo daļu apdedzinājis pārāk karsts ēdiens vai arī to kairina skābes atvilnis.

Ja sūdzības izraisījis palielināts vairogdziedzeris, kas nospiež kaklu, tas, visticamāk, jāoperē un orgāna masa jāsamazina apstarojot.

Reizēm šķiet, ka kamols traucē elpot, taču šī sajūta bieži vien ir subjektīva. Lai to pārbaudītu, veic tā saukto pulsa oksimetriju, kad, uzliekot uz pirksta īpašu aparātu, nosaka skābekļa saturu asinīs. Ja šis rādītājs atbilst normai, tas nozīmē, ka iemesls meklējams nervu sistēmas darbībā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.