Foto: Shutterstock

Kāpēc jāveic sejas tīrīšana? 0

Lasītāja jautā: “Mani interesē sejas kosmētiskā tīrīšana pie speciālista. Esmu to darījusi sen, pirms 20 gadiem. Bija nepatīkami, turklāt pēc tam seja kļuva sārta un tāda kā samocīta. Taču draudzene šo procedūru izmanto regulāri. Vai seju tīrīt ir obligāti un cik bieži? Kas notiek šādas tīrīšanas laikā? Man ir taukaina sejas āda un palielas poras. Vai tīrīšana tās nepadarīs lielākas?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Sejas ādas mehāniskas tīrīšanas laikā meistars veic dziļāku ādas tīrīšanu. Procedūrā ietilpst ādas attīrīšana, eksfoliācija jeb pīlings, ar ko atver poras, komedonu ekstrakcija (mehāniski izspiež pinnes ar melnu galviņu), dezinfekcija. Pēc tam tiek uzlikta poras sašaurinoša un ādu nomierinoša maska,” skaidro skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā Zane Paidere.

Šo procedūru ieteicams veikt divas reizes gadā (pirms un pēc vasaras), lai attīrītu ādas virsējo slāni un sagatavotu ādu nākamajai sezonai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Procedūras precīzu norisi, kā arī vajadzību pēc komedonu ekstrakcijas nosaka meistars. Tas atkarīgs arī no cilvēka ādas tipa.

Ja ir sausa sejas āda, parasti ir maz jātīra.

Daudz vairāk tas nepieciešams taukainai ādai, tad mehāniskā tīrīšana ieteicama pat reizi mēnesī, protams, atkarībā no tauku dziedzeru sekrēta daudzuma sejas ādā, arī no tā, cik ļoti āda mēdz iekaist. Svarīgi arī tas, kā cilvēks ikdienā kopj ādu, ko dara, lai samazinātu sebuma daudzumu ādas virsmā.Ir normāli, ja pēc mehāniskās tīrīšanas seja ir nedaudz apsārtusi. Tāpēc meistars uzliek masku, kas veidota, piemēram, uz māla bāzes – tā sašaurina poras un absorbē vēl palikušos ādas netīrumus.

“Ja arī pēc tam paliek izteikts apsārtums, meistaram vajadzētu vēlreiz uzklāt nomierinošu sejas masku. Ja jums to nepiedāvā, noteikti palūdziet, lai speciālists pievērš uzmanību ādas apsārtumam un parūpējas to mazināt,” uzsver Zane Paidere.Pēc 2–4 dienām var parādīties papildu izsitumi. Tas ir normāli! Veicot procedūru, notiek iedarbība arī dziļākajos ādas slāņos, un tur esošais iekaisums vai netīrumi tiek izvadīti ādas virspusē, tādējādi attīrot ādu. Par šo faktu meistari diemžēl mēdz piemirst pabrīdināt klientu. Mājas apstākļos šīm pūtītēm var uzklāt labas kvalitātes tējaskoka ēterisko eļļu vai aptiekā iegādāties kādu līdzekli lokālai izsitumu ārstēšanai.

Reklāma
Reklāma

Ādas poru lielumu nosaka ģenētiskais faktors, tas ir iedzimts. Palielinātās porās parasti sakrājas sebums, putekļi, dekoratīvās kosmētikas paliekas, un nereti veidojas komedoni jeb pinnes ar melnu galviņu. Ikdienā pareizi rūpējoties par ādu, izvēloties piemērotus kopšanas līdzekļus, iespējams poras nedaudz samazināt un ādu uzturēt tīru. Pareizos līdzekļus var vaicāt skaistumkopšanas meistaram, kuru apmeklējat.

Poru lielumu var ietekmēt arī ūdens daudzums organismā – ja āda kļūst sausa, poras izstiepjas un vizuāli izskatās lielākas. Mitrinot un attīrot ādu, poru izmēru var samazināt.

Veicot sejas mehānisko tīrīšanu, poru izmēru nevar izteikti ne palielināt, ne samazināt! Pavisam nedaudz poras var palielināt jeb atvērt tas, ka tiek veikta komedonu ekstrakcija. Taču pēc tam, veicot dezinfekciju, kur parasti izmanto aparāttehnoloģijas, poras atkal samazinās. Arī procedūras noslēgumā uzliktā maska tās sašaurina. Arī mājas apstākļos var lietot mālu saturošu masku, kas attīra un sašaurina poras.

“Vēlos atgādināt, ka sejas mehāniskai tīrīšanai der izvēlēties augsti kvalificētu meistaru, kurš drīkst veikt šāda veida procedūras. Droši varat palūgt, lai speciālists uzrāda izglītību apliecinošu dokumentu, – jābūt vismaz ārstniecības personai, sertificētam kosmētiķim, kosmetologam vai skaistumkopšanas speciālistam kosmetoloģijā,” piekodina Zane Paidere.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.