Kāpēc ir jāregulē mākslīgais intelekts un vai tas vispār ir iespējams? 7

“Tas ir, piedošanu, tāpat kā ar kodolenerģiju. Tā būs produktīva tikai tad, ja mēs to regulēsim,” uz jautājumu par mākslīgā intelekta regulēšanu TV24 raidījuma “Kur tas suns aprakts?” vadītājam Mārim Zanderam atbild Eiropas parlamenta deputāts Ivars Ijabs.

Reklāma
Reklāma
Vērsis – “Lexus”, Lauva – “Lamborghini”: kurš auto ir piemērots jūsu Zodiaka zīmei 1
TV24
Kurahoves sektorā ukraiņu spēki uzstādījuši jaunu dienas rekordu. “Jebkas, kas kustējies, to visu Krievijas okupanti ir savākuši” 22
Risks ir viens no vislielākajiem: jau tuvākajos mēnešos Krievijā var notikt neiedomājamākais 70
Lasīt citas ziņas

Taču, atbildot uz jautājumu, vai mākslīgā intelekta regulēšana vispār ir iespējama, Ijabs norāda, ka tas ir sarežģīts jautājums:

“Tu vari regulēt tos, kas šīs mākslīgā intelekta aplikācijas laiž tirgū. Piemēram, tu negribētu, lai bērnu rotaļlietās būtu iebūvēts kaut kādas tādas mākslīgā intelekta pašmācošās sistēmas, kas ļauj tām manipulēt ar taviem bērniem. Tā ir lieta, kas vienkārši ir jāaizliedz. Tāpat tu negribētu, lai, piemēram, mākslīgais intelekts nekontrolēti tiktu izmantots aviācijā, enerģētikā, medicīnā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas otrs jautājums, vai tas strādās un kā to ieviesīs, man liekas, ir daudz viltīgāks, jo saproti, tur jau ir tā lieta, ka Eiropas Savienība kopumā un Komisija, kas to visu iniciē, ļoti naska ir izdomāt kaut kādus jaunus regulējumus un mēs pat tos kaut kā pieņemam, bet tajā mirklī, kad tas ir jāievieš dzīvē… Es, piemēram, saprotu, ka Latvijā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs būs atbildīgs no nākamā gada par mākslīgā intelekta aplikāciju monitorēšanu un sertificēšanu. Es ceru, ka viņi šim darbam gatavojas, jo tas nekas baigi vienkāršs nebūs.”

Sarunas turpinājumā iesaistās Eiropas parlamenta deputāts Rihards Kols, kurš skaidro, kāpēc ES MI akts ir nepieciešams:

“Tas ir vajadzīgs, lai noteiktu pienākumu un atbildību. Kādi ir pienākumi tiem, kas izmanto, un kāda ir atbildība, ja, pieņemsim, tas pats, ko mēs nacionālajā regulējumā jau pieņēmām, pieņemsim, priekšvēlēšanu periodā ļaunprātīgi tiek izmantots mākslīgais intelekts. Tas ir vajadzīgs. Ir jānosaka pienākums – ja tu radi un izmanto publiski, kur ir patērētājs, tad tev ir jānorāda, ka tas ir radīts ar mākslīgo intelektu. Un tad ir atbildība – kas notiek, ja tu to neizdari. Tas ir tas regulējums. Bet tas ir sākums, tagad neuztaisīs tādu, kas noklās pilnīgi visus laukus, tāpat kā kibertelpā, kas joprojām nav visaptveroši regulēta.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.