Foto: Aleksandra Suzi/SHUTTERSTOCK

Kāpēc iesnas ārstēt ar hormonu līdzekļiem? 2

Ieva Apiņa, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Mocījos ar iesnām, spiediena sajūtu sejā, galvassāpēm. Ārsts noteica diagnozi – deguna blakusdobumu iekaisums – un izrakstīja degunā pūšamu līdzekli ar hormoniem. Vai šādos gadījumos nebūtu jālieto antibiotikas? MĀRĪTE RĪGĀ

“Ir nepareizi domāt, ka deguna blakusdobumu iekaisums automātiski nozīmē antibiotiku lietošanu. Mūsdienās rinosinusīta – deguna blakusdobumu iekaisuma – ārstēšanai galvenokārt izmanto degunā pūšamos kortikosteroīdus, kas satur pretiekaisuma hormonus un sniedz labus rezultātus, īpaši ieilgušu iesnu gadījumā,” skaidro Veselības centru apvienības un Rēzeknes slimnīcas otorinolaringologs, ķirurgs Rihards Urtāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šie degunā pūšamie aerosoli ar glikokortikosteroīdiem ir tie paši, ko lieto alerģiski pacienti. Tie lieliski darbojas arī iesnu gadījumā, jo samazina gan tūsku, gan iekaisumu. Akūtā gadījumā parasti lieto 2–4 nedēļas, dažkārt, piemēram, ja ir hroniska deguna blakusdobumu iekaisuma paasinājums, vēl ilgāk.

Taču pat tad no šiem līdzekļiem nav jābaidās, turklāt hormons caur degunu organismā uzsūcas minimāli. Jālieto, līdz deguna un blakusdobumu gļotāda nomierinās, tūska un arī iekaisums samazinās. Savukārt antibiotikas ārsts izrakstīs papildus, ja, piemēram, būs jātiek galā ar deguna blakusdobumu sastrutojumu. Antibakteriālā terapija parasti nepieciešama septiņas dienas, nereti arī ilgāk.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.