Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Ilustratīvs foto.

Jāņem vērā, ka iekaisumu mēdz izraisīt higiēnas līdzekļiem pievienotās smaržvielas un krāsvielas. Turklāt sievietes ne vienmēr ievēro, ka dzimumorgāni jāapmazgā no priekšpuses uz aizmuguri. 0

Jāuzmanās, apmeklējot baseinu, jo hlorēts ūdens var sabojāt maksts ekosistēmu. Ja piena sēnītes infekcija mēdz atkārtoties, laikus jāpievēršas profilaksei, piemēram, ikdienā jālieto skābpiena produkti vai probiotikas, kas satur gan maksts, gan zarnu mikroflorai nepieciešamās pienskābās baktērijas. Daktere Broša atzīst, ka maksts vidi spēj uzlabot kanēlis, taču šim nolūkam nevajadzētu ēst kanēļmaizītes, bet kanēļa pulveri vismaz pa tējkarotei dienā iejaukt skābpiena dzērienā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Tā kā piena sēnītes infekcijas uzliesmojumu var izraisīt medikamenti, pirms nākšanas pie ārsta viņa iesaka sagatavoties un pierakstīt lietoto zāļu nosaukumus. Piemēram, sēnīte dzimumceļos mēdz savairoties, lietojot antibiotikas, kortikosteroīdus saturošus līdzekļus, hormonālo kontracepciju un daudzus citus medikamentus.

Vispirms analīzes, tad – ārstēšana

“Rodoties pastiprinātiem izdalījumiem no maksts un līdzīgām sūdzībām, nebūtu pareizi doties uz aptieku un iegādāties zāles pret piena sēnīti, jo pie vainas var būt cita infekcija, kas jāārstē citādi. Diagnozi iespējams noteikt, tikai veicot analīzes, tāpēc vispirms vajadzētu apmeklēt ginekologu,” uzsver Maija Broša. Diemžēl sievietes, pēc nesekmīgās ārstēšanās atnākot pie ārsta, bieži neatceras, kādas zāles jau lietojušas. Turklāt slimības aina ir izjaukta un tādēļ nav iespējams noskaidrot tās cēloni.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dažkārt pacientes ir neapmierinātas, jo, lietojot ārstnieciskās pretsēnīšu svecītes vai citas formas zāles, jūtas labi, taču pēc tam kaite uzliesmo atkārtoti,” novērojusi ārste. Vajadzētu ņemt vērā, ka lokāli līdzekļi palīdz tikai tik ilgi, kamēr tos izmanto. Rodoties veselībai nelabvēlīgiem apstākļiem, piemēram, stresa situācijām, vājinās imunitāte, atverot ieejas vārtus sēnītei. Ja no tās neizdodas atbrīvoties, tas nozīmē, ka pastāv to veicinoši apstākļi. Mainoties dzīvesveidam un mazinoties stresam, tā var pāriet pati no sevis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.