
Kad un ko liekam mutē? 60
Ieteicams rūpīgi pārskatīt savu ēdienkarti. Brokastīm jābūt pilnvērtīgām, lai nodrošinātu pakāpenisku enerģijas izdalīšanos visas dienas laikā un nerastos izsalkuma sajūta. Šajā gadījumā brokastīs droši var uzņemt graudaugus, augļus. Starp maltītēm vislabāk uzņemt kādu papildu augli vai dārzeni, piemēram, svaigu burkānu, papriku, gurķi, ar tiem aizstājot cukura pārbagātos saldumus un miltu izstrādājumus.
Vakariņu ēšanas laiks šajā gadījumā nav noteicošais. Ēst vakariņas pulksten 18 ir labs variants, ja gulēt dodas 21, bet, ja naktsmiers iestājas vēlāk, tad vakariņas var ēst arī pēc 18. Galvenais, lai vakariņas nav pārāk barojošas. “Vakarā būtu jāizvairās no kartupeļiem, griķiem, mērcēm, rīsiem, kas dos daudz enerģijas.
Šos produktus labāk iekļaut pusdienās, kad uzņemto enerģiju dienas gaitā var paspēt iztērēt. Vakariņām jābūt visvieglākajai maltītei. Tas gan nenozīmē, ka jāēd vien salātlapas, der arī kāda zivs, gaļa, piena produkti un dārzeņi,” iesaka Elīna Balode.
Minētajā vecumā īpaši svarīgi uzņemt piena produktus, zaļos lapu dārzeņus, brokoļus un citus dārzeņus, kas satur daudz kalcija ar nolūku stiprināt kaulus, jo tie laika gaitā kļūst trauslāki.