Kāpēc aizsvīst logi? 4

“Kāpēc svīst logi? Vai tiesa, ka reizēm arī no ārpuses?” 
Māra Salacgrīvā

Reklāma
Reklāma

 

“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Ja gaisa relatīvais mitrums pieaug līdz 100 %, veidojas tā saucamais rasas punkts, un sāk izdalīties kondensāts. Ja relatīvais mitrums ir mazs, gaisam vairāk jāatdziest, līdz tas notiek. Rasas punktu (brīdi, kad parādās mitrums no gaisa) aprēķina pēc gaisa temperatūras un gaisa relatīvā mitruma.

Logi svīst aukstā laikā, telpas gaisā esošajam ūdens tvaikam atdziestot uz loga rūts un kondensējoties. Stikls noraso, un ūdens lāses notek. Rūts svīšana nav nekas labs, jo liekais mitrums ar laiku izraisa pelējumu un bojā gaisu. Lai novērstu šo parādību, daži speciālisti iesaka loga stiklus sildīt, piemēram, palodzē ievietojot ventilācijas restes. Citi to noliedz, jo platas palodzes labāk novadot silto gaisu uz telpas pusi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai izvairītos no logu svīšanas, vislabāk ir samazināt gaisa relatīvo mitrumu, telpas pareizi vēdinot. Logus var vairākas reizes dienā plaši atvērt, turēt tos mikrovēdināšanas režīmā, vai arī iestrādāt tajos vēdināšanas sistēmas, piemēram, Duka.

Pasūtot jaunus logus, tos var uzreiz nokomplektēt, piemēram, ar Aereco. Šī vēdināšanas iekārta aprīkota ar mitruma sensoru, kas automātiski to ieslēdz un izslēdz.

Lai arī gaisa apmaiņa ir minimāla, ierīce darbojas efektīvi. Ieplūstot svaigam gaisam un izplūstot mitrajam, telpas gaisa mitrums samazinās un sensors samazina svaigā gaisa ieplūšanas ātrumu. Pie ļoti zemām temperatūrām iekārtu mehāniski izslēdz. Tāpat telpā var izvietot regulējamas ventilācijas atveres zem loga, gan arī virs tā. Piemēram, svaigā gaisa pieplūdes sistēma Fresh ir vienkārša teleskopiska caurule ar restīti, vārstuli un filtru, ko ievieto mājas ārsienā. Lūkas atvērumu regulē ar rokas aizbīdni.

Logi no ārpuses svīst tad, ja naktī uz atdzisuša stikla rūts vējš uzpūš siltāku un mitrāku gaisu. Jo īpaši stikla pakete ilgi saglabā savu temperatūru un logs paspēj nosvīst. Pēc kāda laika, izlīdzinoties āra gaisa un stikla temperatūrai, kondensāts nožūst.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.