FOTO: Shutterstock

Kannas ir augi no tropu reģioniem. Kā tās mūsu apstākļos saglabāt nākamajam gadam? 6

Sava majestātiskā auguma dēļ kannas dārzā nepaliks nepamanītas. Mūsdienās ir teju 2000 kannu šķirņu – no pavisam neliela auguma līdz īstiem milžiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Kuras dāvanas īpaši nes laimi un labklājību? 4 padomi labām dāvanām
Lasīt citas ziņas

Šo augu dzimtene ir tropu reģioni. Lai par augiem varētu priecāties arī nākamgad, rudeņos gumi ir jāizrok. Bet kā gumus uzglabāt ziemā? Konsultē Latvijas Universitātes botāniskā dārza dārzniece Kristīne Taupmane.

Nebaidās viegla sala

Pēc lapu apsalšanas kannu stublājus nogriež sprīdi virs augsnes un ļauj gumiem nedēļu nobriest. Ja šajā laikā uznāk neliela salna, par to nav jāuztraucas – kamēr vien zeme nav sasalusi, gumiem aukstums neskādēs.

Kur kannas guļ ziemas miegu

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc izrakšanas gumus apžāvē, lai nobirst liekā augsne. Mazgāt nav nepieciešams.

Apgrieztos kātus pie gumiem var atstāt – pa ziemu tie sarausies, un nepieciešamības gadījumā augus būs vieglāk pārvietot.

Ja kanna augusi podā, to izņem no poda, nokrata augsni, un var likt atpakaļ podā un apbērt ar nelielu daudzumu sausas kūdras. Gumus var glabāt arī kastēs. Galvenais, lai ziemošanas laikā tie būtu sausi.

Var gumus novietot pagrabā vai vēsā gaišā vietā 5–7 grādu temperatūrā. Laiku pa laikam kannas jāaprauga, lai pārliecinātos, vai gumi nav sākuši bojāties.

Noderīgi!

Kannu gumus vislabāk dalīt rudenī, taču to var darīt arī pavasarī. Dala ar asu nazi vai salauza ar rokām. Ja nav paredzēts kannas pavairot, stādīšanai nākamajam gadam atstāj jaunākos gumus, vecos liek kompostā.
Ja kannas tiks audzētas podos, gumus stāda marta beigās, aprīļa sākumā. Podus ar augiem novieto gaismā. Turklāt dārzā augus var izstādīt ne agrāk kā maija sākumā, vidū.
Gumus stāda 10 cm dziļi. Augiem patīk trekna zeme, tāpēc tie būs pateicīgi par komposta un kūtsmēslu iestrādāšanu augsnē.
Pēc iestādīšanas augus sāk laistīt, līdzko tie sākuši augt.
Pavasarī augus sargā no salnām.
Ja pieturas sauss un karsts laiks, kannas jālaista. Laista bagātīgi, bet ne bieži.
Mēslo ik pēc nedēļas ar komplekso mēslojumu, kur N-P-K ir vienādā daudzumā. Lai stimulētu kannu ziedēšanu, vasarā dod mēslojumu, kurā vairāk fosfora.
Kannas ir sausumizturīgi augi, tāpēc labāk pacietīs sausumu nekā pārliešanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.