Foto: Fotolia

Kamēr zāle aug, tā jāpļauj. Mauriņa kopšanas ABC rudenī 0

“Kamēr zāle aug, tā jāpļauj. Tagad, kad vairāk mitruma, var pļaut zemāk, dod mēslojumu. Ir ļoti labs laiks, lai ieklātu paklājzālienu, kas ir izdevīgāk, nekā sēt zālīti un gaidīt sazeļam velēnu,” pamāca zālienu ierīkošanas un kopšanas speciālists Jānis Mitrevics no Rīgas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Tagad var novērtēt, kā mauriņš pārcietis šīs vasaras sausumu. Dažos dārzos tas atjaunojas itin labi, citos ir panīcis, kļuvis plankumains. Vēl nevajadzētu rīkoties radikāli un mauriņu iekopt no jauna. Vērts nogaidīt līdz pavasarim.

Arī piesēšanu labāk atstāt uz pavasari – sējot tagad, daļa augu var pagūt sakuplot, daļa ne.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Ja šķiet, ka mauriņu pavasarī vajadzēs pārsēt, tad pēc dārzu sezonas beigšanās augsni var izkultivēt, lai tā pa ziemu nosēžas.

Mauriņam pēc lietus dod mēslojumu. Katram augam ir izstrādāts vispiemērotākais mēslojums. Jānis iesaka izvēlēties tieši mauriņam paredzēto. Ja tāda nav, derēs arī citi rudens mēslojumi. Tas būs labāk, nekā nemēslot nemaz. Mazos pagalmos pirms mēslojuma bēršanas zāli ieteicams nopļaut, nogrābt ar asu metāla grābekli, lai mazliet uzirdinās augsne.

Mauriņu pļauj ap 7 cm augstumā. Uz rudeni zāli nedrīkst atstāt garāku. Tad tā veldrējas, izsūt, sākas slimības. Līdzīgi ir ar lapām. Dažas lapas nekaitēs, taču kārta gan nedrīkst palikt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.