Kamēr visi skatās uz jaundzimušo, tikai māte skatās uz savu dzemdējušo meitu 0
Par māti dzemdībās un pēcdzemdību laikā… Aizkustinoši par sievietes vajadzībām pēc mātes (reālās vai tās iemiesojoša tēla) uzrakstījusi Kristīna Zvaruha portālā Lifter.com.ua.
Brīdī, kad visi redz tikai jaundzimušo, jaunās dzemdētājas māte redz savu meitu. Viņa vēl nav vecmāmiņa, jo no sākuma viņa palīdz savai meitai kļūt par māti. Viņa rūpējas par jaundzimušo nevis tādēļ, ka mazais raud, bet tāpēc, ka raud viņas pašas bērns.
Meita raud, jo viņas krūtis sāp, jo viņa nav izgulējusies. Jaunās mātes māte mazgā drēbes, maina palagus, jo zina, cik grūti ir būt mātei.
Agrā rītā viņa domā, cik reizes pamodīsies viņas meita un nāk agri no rīta, lai nedaudz palīdzētu, ņem rokās mazuli un iziet no istabas, lai viņas meita varētu pagulēt kaut vēl stundiņu.
Viņa gatavo siltu ēdienu un cep pīrāgus. Pēc tam viņa seko, lai viņas meita paēstu, jo viņa zina, ka meitai vajadzīgi spēki.
Ne viņas vīrs, ne vīramāte, ne māsa nevar redzēt to ko pašas māte.
Mātes māte iepauzē uz brīdi savu dzīvi, lai palīdzētu iemācīties meitai mainīt autiņbiksītes, mazgāt jaundzimušo, nomierinātu bērniņu, uzliktu krūšu kompreses, atbalstītu mazuļa zīdīšanā un gulēt likšanā.
Šajā brīdī tā ir visa viņas loma – padarīt sava bērna un mazbērna dzīvi vieglāku.
Par jaunās mātes “māti” var būt māsa, draudzene, vīramāte, kaimiņiene, tante, dūla. Sieviete, kura atbalsta atbalsta un saprot, kura palīdz un nomierina – tas ir tieši tas, kas sievietei vajadzīgs pēcdzemdību periodā.
Padalieties komentāros, kāds atbalsts no mātes vai sievietes, kas iemieso mātes tēlu, bija vajadzīgs jums pēcdzemdību laikā! Kas varbūt no palīdzības traucēja.