Kamēr sals vēl nekniebj, uzadām un velkam puscimdiņus 1
Puscimdiņi ir sievišķīgs un rotaļīgs akcents sievietes koptēlā. Kamēr pirkstu galos nekniebj sals, tie sasilda gan laukā, gan vēsās telpās.
Materiāli
50 g dzijas (sastāvs: 45% merīnvilnas, 25% alpakas vilnas un 30% poliamīda) un divas 4. numura adāmadatas.
Darba gaita
Šo puscimdiņu modeli ada nevis ar četrām adāmadatām, sākot no apakšas uz augšu un pa apli, bet gan ar divām adāmadatām ada taisnstūri, sākot no sāna. Beigās, sašujot taisnstūri, veidosies cimds. Lai būtu precīzs raksts, jāievēro norādītā darba gaita.
Uzmet 38 valdziņus + 2 malas valdziņus. 7 valdziņus ada labiski, kurus atpakaļejošajās rindās arī ada labiski. Tie veidos puscimdiņa valnīti. Tālāk ada mežģīņrakstā pēc shēmas Nr. 1. Tad seko 21 valdziņš labiski. Nobeigumā veido puscimdiņa malas rakstu pēc shēmas Nr. 2, ko arī atpakaļejošajās kārtās ada labiski. Pārējās atpakaļejošās rindas ada kreiliski (ja nav norādīts, ka jāada labiski). Malas valdziņus gan adījuma sākumā, gan beigās ada kā robainu maliņu, t.i., katrā rindā pirmo valdziņu noceļ uz labās adāmadatas, bet pēdējo ada labiski.
Kopumā puscimdiņa garums būs 20 cm, kas veidos plaukstas apkārtmēru, un būs noadīti 7 malas raksti.
Sašūšana
Adījumu nenorauc. Pavedienu nogriež tik garu, lai varētu sašūt puscimdiņa malas, un iever šujamadatā. Abas adījuma puses – gan to uz adāmadatas, gan noadīto daļu – noliek vienu otrai pretī. Šujamadatu ar pavedienu no augšas iedur vienas detaļas 1. valdziņā un izvelk 2. valdziņam no apakšas. Tālāk tāpat aizķer otrās detaļas 1. un 2. valdziņu. Turpina, līdz sašūti 24 valdziņi. Tad šujamo adatu nomaina pret adāmadatu un, adot kreiliski, norauc atlikušos 9 valdziņus līdz malas rakstu sākumam. Tā būs īkšķa vieta. Tad atkal iever diegu šujamadatā un turpina sašūt malas pēc iepriekš minētās shēmas. Tā kā adījumu sašuj ar to pašu pavedienu, ar kuru adīja, vīle nebūs redzama.