Kamēlijai krīt ziedpumpuri. Kas par vainu? 0
“Pirms gada man uzdāvināja kamēliju. Divi ziedi uzziedēja, pārējie pumpuri nobira. Šogad tas pats. Kas par vainu?” jautā Valija Imantā.
Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijas augu nodaļas vadītāja Zane Purne pauž, ka ziedpumpuru nobiršanas iemesli var būt dažādi. Kamēlijām vajadzīga konstanta temperatūra (ap 16 °C), kas nemainās ne uz augšu, ne leju.
Dzīvojamajās telpās to nodrošināt grūti, jo augiem nepatīk siltas telpas. Arī krasas temperatūras svārstības izraisa pumpuru nobiršanu. Vienīgi vasaras vidū, kad nākamajai reizei attīstās ziedaizmetņi, kamēlijām nepieciešama 18–20 °C temperatūra.
Kamēlijas vislabāk jūtas vēsā, labi apgaismotā un labi vēdinātā telpā, bet ne caurvējā. Pumpuru stadijā augam nedrīkst mainīt vietu un grozīt puķupodu.
Augsne nedrīkst būt ne par slapju, ne par sausu, tai jābūt viegli mitrai, ar pH reakciju 5–6. Ūdenim jābūt mīkstam – labs ir lietus, kausēta sniega vai dīķa ūdens. Laistot ar kaļķainu krāna ūdeni, var izmainīties augsnes skābums.
Ja augs nobirdina pumpurus, iespējams, augsnē trūkst kālija, kurš veicina ziedu ieriešanos un to nobriešanu. Tiklīdz ir redzami ziedpumpuri, lietderīgi augu piebarot ar kālija nitrātu.
Parādoties ziedpumpuriem, katru nedēļu jādod kompleksais mēslojums 0,2% koncentrācijā. Atkarībā no šķirnes kamēlijas zied no decembra līdz marta beigām.