Navaļnija komanda 2021. gadā publicēja informāciju par greznu pili netālu no Melnās jūras kūrortpilsētas Gelendžikas.
Navaļnija komanda 2021. gadā publicēja informāciju par greznu pili netālu no Melnās jūras kūrortpilsētas Gelendžikas.
Foto no Navalny Life youtube channel/AP

Kam pieder “Putina pils”? Nopludinātie dati atklāj tās patieso īpašnieku 127

2011. gadā organizācijas “Wikileaks” Krievijas sadarbības partneri “Ruleaks” publicēja attēlus, kuros redzama Melnās jūras krastā esoša mītne, kura tika nodēvēta par “Putina pili”. Deviņus gadus vēlāk Kremlis nāca klajā ar paziņojumu, ka pils, kuru sev Melnās jūras krastā it kā uzbūvējis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, patiesībā piederot kādam kādam uzņēmējam, taču konkrēti neatklāja šī uzņēmēja vārdu. Pāris dienas vēlāk viens ko Putina tuvākā loka cilvēkiem uzņēmējs Arkādijs Rotenbergs intervijā ar kremli saistītam medijam “Mash” apgalvojis, ka ir “Putina pils” ēkas īpašnieks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Taču tagad, trīs gadus vēlāk, medijs “DailyMail” vēsta, ka jauni pierādījumi liecina, ka pils Melnās jūras krastā, kas dēvēta par “Putina pili” tomēr piederot Krievijas prezidentam. Nopludinātie sporta aktivitāšu reģistrēšanas lietotnes “Strava” dati liecina, ka četri no Putina Federālās aizsardzības dienesta (FSO) drošības komandas locekļiem regulāri uzturējušies “Putina pils” apkārtnē, laika posmā no 2019. gada līdz 2024. gadam.

Datos uzrādīts, ka šie paši FSO drošības komandas locekļi regulāri uzturoties kādā Putina rezidencē, kas atrodas pie Ladogas ezera uz ziemeļiem no Sanktpēterburgas pie Somijas robežas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija dibinātais Korupcijas apkarošanas birojs (FBK) 2021. gadā publiskoja filmu “Putina pils”, kurā apgalvots, ka Kremļa saimnieks Gelindžinkā sev sarūpējis nepiedienīgi greznu pili, kuras platība ir 17 000 kvadrātmetru un kas izmaksājusi 100 miljardus rubļu (vairāk nekā miljardu eiro).

Toreiz Rotenbergam, kurš apgalvoja, ka ir pils īpašnieks tika vaicāts, kāpēc viņš nav paziņojis par to, ka ir pils īpašnieks uzreiz pēc tam, kad klajā nāca FBK filma, kurā bija apgalvots, ka pils pieder Putinam, Rotenbergs skaidroja, ka nav gribējis skandāla izraisīšanos un plānojis to darīt pēc būvniecības pabeigšanas.

Daži šim Rotenberga apgalvojumam ticēja, taču jaunākie atklājumi liecina, ka šī pils patiesībā pieder Putinam un vingrotājai Alīnai Kabajevai, kuriem ir divi kopīgi tā dēvētie slepenie dēli, deviņus gadus vecais Ivans Putins un piecus gadus vecais Vladimirs Putins.

Izmeklēšanā, ko šī gada maijā veica FBK un Krievijas neatkarīgais medijs “Proekt” atklāja, ka pils iekša tiekot atjaunota. Pils iekšpusē tiekot likvidēta tur izvietotā striptīza skatuve, ūdenspīpju zāle un kazino telpa.

Pils iekšienē ir izveidota baznīca, kāda agrāk bijusi krievu imperatoriem, ar koka troni Putinam un svētām bildēm. Pie sienas baznīcas telpā izvietota Vladimira Svjatoslaviča, kas dēvēts arī par Vladimiru Lielo svētbilde, jeb Putina vēsturiskais varonis.

Tāpat pilī izvietots mākslas darbs ar vēsturiskām kauju ainām, piemēra, no 1812. gada Borodinas kauja. Savukārt, citā fotogrāfijā uz sienas attēlota frāze: “Kas ar zobenu pie mums nāk, tas ar zobenu kritīs!”

Sporta aktivitāšu reģistrēšanas lietotni “Strava” agrāk izmantojuši arī Francijas prezidenta Emanuela Makrona miesassargi, kā arī ASV slepenā dienesta aģenti, kuri apsargājuši Džo Baidenu, Kamalu Harisu un Donaldu Trampu. Šīs aplikācijas izmantošana ļāvusi noteikt militāro bāzu atrašanās vietas, kā arī prezidentu atrašanās vietas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.