Foto – LETA

Kam no vilka bail… 0

Par gada dzīvnieku zoologi atzinuši pelēko vilku. Bet cik lopus un stirnas tie gada laikā nogalē? 
Jāzeps Jelgavā, mednieks ar 34 gadu stāžu

Reklāma
Reklāma
Šāds kritums vēl nav pieredzēts: Krievijā vērojamas pirmās sabrukuma pazīmes, taču sliktākais vēl esot tikai priekšā
Kokteilis
Iet princeses Diānas pēdās… Princis Viljams pēkšņi nolīgst mammas šķiršanās advokātu
“Dusmas un spēcīga vēlme atriebties!” Krievija izpilda gūstekņu nāvessodus, neraizējoties par lieciniekiem
Lasīt citas ziņas

Vilki Latvijā gadā noplēš ap 150 – 200 aitām un vairākiem desmitiem teļu, stāsta Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš. Mazākā mērā par vilku upuriem kļūst citi mājlopi un dzīvnieki, tajā skaitā arī suņi. Latvijā nav precīzas uzskaites par pelēču postījumiem, jo to nodarījumus saimniekiem nekompensē. Šie zaudējumi kopš 2008. gada tiek atlīdzināti Igaunijā.

Līdz 2009. – 2010. gada ziemai 70% no visas barības Latvijas vilkiem nodrošināja stirnas, skaidro J. Ozoliņš. Pašlaik populārākais medījums vilkiem ir mežacūkas, bet dažos apvidos staltbrieži. Individuāli un pāros pelēči medī bebrus, jenotsuņus, lapsas, putnus, grauzējus un citus dzīvniekus. Viens pieaudzis pelēcis diennaktī patērē 2 – 3 kg gaļas. Pēc medību sezonas Latvijā paliek ap 300 vilku, bet vasaras beigās, kad piedzimusi jaunā vilku paaudze, to ir vismaz divreiz vairāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais valsts vides inspektors Vilnis Skuja aicina neaizmirst, ka vilks ir gudrs dzīvnieks un katram sava manta jāpieskata.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.