Foto – LETA/AFP

Kam nevajadzētu dzert kafiju? Ārsts atklāj, kuros gadījumos labāk atteikties no tik ļoti populārā dzēriena 0

Kurš gan var iedomāties savu dienu bez kafijas? Daudzi cilvēki mīl šo dzērienu, un daži nevar iedomāties savu ikdienu bez tās. Kafijas labvēlīgo ietekmi zinātnieki ir vairākkārt pierādījuši, taču, kā brīdina eksperti, tā nav noderīga visiem.

Reklāma
Reklāma

Kam nevajadzētu dzert kafiju un kāpēc?

Veselam
Atklāts, kas notiek ar cilvēku nedēļu pirms nāves 47
Veselam
Jā, viņi to redz! 8 lietas, par kurām tavs zobārsts zina, ka tu melo
Kokteilis
5 datumi, kuros dzimst īsti brīnumbērni un laimes lutekļi 6
Lasīt citas ziņas

Kā saka kardiologs Oļegs Mironjuks: “Ja cilvēkam garšo kafija un organisms to labi panes, tad to var dzert, bet jāievēro noteikti nosacījumi.”

Viņš skaidro, ka vislabāk kafiju būtu dzert dienas pirmajā pusē. Dienā var izdzert līdz 3 tasītēm kafijas, bet dzert tikai dabīgu kafiju. Svarīgi arī kafiju nejaukt kopā ar atpūtas brīdi, respektīvi, ārsts norāda, ka, ja ir nepieciešams atpūsties, tas ir jādara – ir jāatpūšas, nevis tajā brīdī jādzer kafija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai varat dzert kafiju, ja jums ir augsts asinsspiediens, sirds slimības un diabēts?

Joprojām pastāv mīti, ka kafijai ir negatīva ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu.

Pētījumos ir konstatēts, ka šis dzēriens neveicina dzīves ilguma samazināšanos, kā arī nepalielina hospitalizāciju vai sirds un asinsvadu slimību saasināšanās biežumu pacientiem ar sirds un asinsvadu slimībām.

Pēc ekspertu domām, arī hipertensijas slimnieki var lietot kafiju, bet tādā gadījumā viņiem vienmēr jākontrolē asinsspiediens – protams, hipertensijas krīzes brīdī, kad spiediens ir paaugstinājies līdz 200, kafiju dzert nav ieteicams.

Kas attiecas uz cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu, viņi var dzert kafiju, lai kļūtu modrāki, galvenais, kā jau minēts iepriekš, to nedrīkst lietot pēcpusdienā vai naktī, jo tas var novest pie tā, ka viņi sliktāk aizmigs.

Tāpat bieži pacientus interesē, vai diabēta gadījumā var dzert kafiju ar pienu? Arī diabēta slimniekiem kafija nav bīstama, tikai to vajadzētu lietot bez cukura un aromatizētājiem, skaidro eksperti.

Bet kad dzēriens var kaitēt?

Eksperti ir nosaukuši vairākas diagnozes, kuru gadījumā dzēriena lietošana būs nevēlama, jo tas var izraisīt slimību saasināšanos.

Tāpēc kafiju nevajadzētu lietot gadījumos, ja ir sirds ritma traucējumi, jo dzēriens paātrina sirdsdarbību un izraisa sirdsklauves. Tāpat nevajadzētu kafiju dzert, ja ir gastroezofageālā refluksa slimības – dzēriens var izraisīt grēmas. Arī žultsakmeņu slimības gadījumā – slimības simptomi var pastiprināties, jo tas paaugstina žultspūšļa tonusu.

Reklāma
Reklāma

Krona slimības un čūlainā kolīta gadījumā – tās ir autoimūnās slimības, un kafija pastiprinās sāpes vēderā un šķidrus izkārnījumus. Kafiju nedrīkst dzert arī tie, kam ir kofeīna nepanesība, jo šādiem cilvēkiem pēc dzēriena dzeršanas var rasties kofeīna pārdozēšanas simptomi – rokas kļūst aukstas, svīst, trīc, iespējamas panikas lēkmes.

Materiāls sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.