Kā iznīcināt 0
Helikobaktērijas ārstē, 7–10 dienas lietojot antibiotikas un papildus izmantojot kuņģa skābes izdali samazinošu līdzekli. Pierādīts, ka, turpinot to darīt līdz 14 dienām, ārstēšanas efektivitāte var palielināties, taču ne ievērojami. Vidēji baktērijas tiek veiksmīgi uzveiktas aptuveni 85% gadījumu.
Kā stāsta Aleksejs Derovs, helikobaktēriju iznīdēšanai lieto klaritromicīnu un amoksicilīnu, taču reizēm ārsti sākotnējam antibiotiku kursam mēdz aplami izrakstīt metronidazolu, pret kuru helikobaktērijas Latvijā lielākoties ir nejutīgas.
! Kaut gan ārsts nav piekodinājis to darīt, slimniekam pašam vajadzētu izrādīt iniciatīvu un pēc ārstēšanas kursa pārbaudīt, vai bijis efekts.
Divpadsmitpirkstu zarnas čūlas gadījumā pārliecināties par to, vai baktērijas izdevies iznīdēt, var, veicot elptestu vai pārbaudot fēces. Savukārt, ja ir kuņģa čūla, pastāv audzēja attīstības risks un vajag noskaidrot, vai tā sadzijusi, nepieciešama endoskopija.
Ja baktērijas tomēr nav izdevies likvidēt, iespējams, zāles nav lietotas pareizi vai arī nav izrakstīts piemērots medikaments.
Tomēr, pat nonāvējot helikobaktērijas, ne vienmēr var uzveikt arī kuņģa čūlu. Ja tā ilgstoši nedzīst un pastāv onkoloģiskas slimības draudi, jāpārskata diagnoze un ārstēšana.
Arī pēc tam, kad čūla izārstēta, nedrīkst aizmirst par asiņošanas risku, lietojot nesteroīdos pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļus. Vēl jāatceras, ka ar helikobaktērijām var inficēties atkārtoti, taču tas nenozīmē, ka tās noteikti atkal izraisīs problēmas.