Kalvītis: Dombrovska vietā nacionālo apvienību izmestu no valdības 0
Bijušais valdības vadītājs Aigars Kalvītis nesaskaņas koalīcijā risinātu citādāk, nekā pašreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) – viņš no valdības nedomājot izmestu apvienību “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.
Komentējot attiecības valdošajā koalīcijā un nacionālās apvienības lēmumu nenobalsot par valsts nākamā gada budžeta nodošanu Saeimas komisijām, viņš rīkotos daudz asāk, nekā to darīja Dombrovskis, proti, izmestu šo politisko spēku no valdības un meklētu atbalstu opozīcijā. “Ja atbalsta nav, tad nespējīga valdība šajā valstī gadu nav vajadzīga,” intervijā aģentūrai LETA sacīja Kalvītis.
Ekspolitiķis pašreizējam premjeram pārmet mazdūšību, kas izpaužas kā turēšanās pie sava krēsla, cerot, ka pēdējo gadu pirms nākamajām Saeimas vēlēšanām varēs normāli nostrādāt. Tāpat viņš pārmet, ka šajā gadījumā premjers neaizdomājas, ka valsts tikai stagnēs, ja valdība būs nespējīga strādāt. Kalvītis gan apgalvo, ka valdība jau tagad ir nespējīga un tai ir vajadzīgi pārkārtojumi, lai tā varētu mobilizēties pēdējam gadam.
Turklāt gadījumā, ja Dombrovskis nolemtu koalīcijas sastāvu mainīt, padzenot nacionālo apvienību, par savu rīcību aizdomātos otrs politiskais spēks, ar ko koalīcijā mēdz būt viedokļu atšķirības, – Reformu partija. Proti, saprotot, ka, pašreizējai valdībai krītot un visai niecīgajām izredzēm iekļūt nākamajā Saeimā, sāks strādāt mobilizēti, lai šo valdību saglabātu.
Prognozējot nacionālās apvienības turpmāko rīcību, Kalvītis norādīja, ka tai ir izdevīgi turēties valdībā – vienlaikus it kā būt koalīcijā, bet tajā pašā laikā arī nepārtraukti runāt pretī. “Valdība ir atbildība, bet viņi negrib uzņemties atbildību, un, ja nav vēlmes tā rīkoties, tad labāk sēdēt opozīcijā un bezatbildīgi vāvuļot. Manuprāt, Nacionālā apvienība no valdības ir jāpadzen, jo ar šādu soli Valda Dombrovska vadītā valdība spēs noturēties līdz Saeimas vēlēšanām,” uzskata bijušais valdības vadītājs.
Kalvītis arī kuluāros dzirdējis, ka pašreizējā valdība savā starpā esot ļoti nedraudzīga un tā nav kā viens kolektīvs. Viņš atgādina, ka laikā, kad pats vadījis valdību, tā bijusi monolīta un pat ļoti ietekmīga ministra atbrīvošana valdības stabilitāti negatīvi nav ietekmējusi. Viņš atgādināja, ka savulaik ir atlaidis tādus ministrus kā Ēriku Jēkabsonu, Einaru Repši un Aināru Šleseru.