Foto – LETA

Kalnmeiers: Cīņa ar noziegumiem interneta vidē vēl bērnu autiņos 0

Latvijā, tāpat kā daudzās citās valstīs, ļoti aktuāla problēma ir noziegumu interneta vidē, tostarp autortiesību pārkāpumi un failu lejupielādēšana. Latvijā šīs problēmas risināšana atrodas vēl bērnu autiņos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Šīs nepatiesības ir mākslinieces ilgā alkoholisma sekas” – Rēzijas Kalniņas vīrs Ainārs Rubiķis atbild uz runām par krīzi laulībā
Kokteilis
Dvīņi – apelsīns, Vēzis – persiks. Noskaidro, kurš auglis tu esi pēc savas zodiaka zīmes 9
Globāla panika un diktatoru varas beigas: eksperti nosauc 15 “melnos gulbjus” jeb notikumus, kas 2025. gadā var apgriezt dzīvi kājām gaisā
Lasīt citas ziņas

Kā šodien portālam “Diena” atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, noziedzība e-vidē iet pa pa priekšu Latvijas tiesībsargājošajām institūcijām. Noziegumi e-vidē ar katru gadu kļūstot arvien komplicētāki, bet Latvijas atbildīgajām institūcijām trūkst gan tehniskā aprīkojuma, gan attiecīgu speciālistu, kas spētu cīnīties ar šo nozieguma veidu. Arī darbinieku apmācība neesot pietiekamā līmenī.

Kalnmeiers pastāstīja, ka Augstākā tiesa, advokatūra, prokuratūra un Finanšu policija ir parakstījušas sadarbības līgumu un kopīgi startējušas kādā Eiropas institūciju izsludinātā konkursā par finanšu līdzekļu piesaisti ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanas uzlabošanai. Aprīlī vai maijā būs zināmi konkursa rezultāti. Ja Latvijai paveiksies, tā iegūs 150 000 eiro (105 000 latu) lielu finansējumu attiecīgo noziegumu apkarošanai. Katrai iestādei būs vēl jāveic savs līdzfinansējums.

CITI ŠOBRĪD LASA

To, ka Latvijā ir trūkumi intelektuālā īpašuma aizsardzībā un arī komercstrīdu izskatīšana tiesā notiek pārāk ilgi, intervijā “Latvijas Avīzei” sacījis arī ASV vēstniecības Latvijā padomnieks politikas un ekonomikas jautājumos Hīts Beilijs.

“Latvija vēlas attīstīt informācijas ekonomiku, taču ir svarīgi aizsargāt intelektuālo īpašumu. Vēstniecība ir atbalstījusi neformālu darba grupu, kurā piedalās Latvijas un ASV uzņēmumi un kura savā pirmajā tikšanās reizē sprieda par to, kā veicināt progresu šajā jomā,” stāstījis diplomāts, “Latvijā situācija ir labāka nekā pirms desmit gadiem, taču šeit vēl joprojām 53% programmatūras ir pirātiskas izcelsmes, un šis skaitlis ir divreiz lielāks nekā vidēji Eiropā. Ja kāds ASV uzņēmums uzzinās, ka viņa potenciālais partneris lieto pirātiskas programmas, var rasties šaubas par turpmāko sadarbību.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.