Kalniete brīdina: “Bailes nav tik daudz no iespējama ātra kodoltrieciena, bet gan no nepietiekamas Rietumu stratēģijas” 0

Krievijas kodoldraudu taktika, kas sākotnēji izraisīja nopietnas bažas, šobrīd zaudē ietekmi, uzskata Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete. Raidījumā “Ziņu TOP” viņa analizēja šīs taktikas efektivitāti un ietekmi uz Rietumu valstu līderiem un sabiedrību, kā arī aicināja uz skaidru un vienotu stratēģiju Ukrainas atbalstam.

Reklāma
Reklāma
Saldā nāve: nosaukti trīs visbīstamākie deserti sirds veselībai. Kādu postu tie nodara?
“Krievija ir tuvu sava mērķa sasniegšanai” – krievu izlūki negaidīti nāk klajā ar jaunu paziņojumu
Dzer un tievē: 7 efektīvas tējas, kas palīdzēs atbrīvoties no liekajiem kilogramiem
Lasīt citas ziņas

“Kara pirmajā gadā kodoldraudi radīja lielu ietekmi, taču atkārtota to izmantošana ir mazinājusi šo baiļu efektu,” sacīja Kalniete, atsaucoties uz neseno Krievijas ballistiskās raķetes palaišanu bez lādiņa. Viņa to raksturoja kā simbolisku Putina brīdinājumu: “Es varu arī niknāk, ja jūs nepārtrauksiet šaut ar tālā rādiusa raķetēm Krievijas teritorijā.”

Kalniete uzsvēra, ka Krievijas kodolretorika šobrīd vairāk liecina par stratēģijas trūkumu Rietumu pusē, nevis reālu draudu palielināšanos. “Bailes nav tik daudz no iespējama ātra kodoltrieciena, bet gan no nepietiekamas Rietumu stratēģijas, kā Ukrainu atbalstīt, lai nodrošinātu tās uzvaru,” norādīja Kalniete.

NATO aicinājumi un Rietumu vienotība

CITI ŠOBRĪD LASA

Kalniete atzinīgi novērtēja NATO ģenerālsekretāra nesenos izteikumus par nepieciešamību sniegt Ukrainai atbalstu tādā apmērā, lai tā varētu no spēka pozīcijām piedalīties miera sarunās: “Šī ir skaidra valoda, kas norāda uz apņēmību nodrošināt Ukrainas panākumus.”

Viņa arī norādīja, ka kara iznākums Ukrainā var būtiski ietekmēt globālo spēku līdzsvaru, tostarp Ķīnas turpmāko rīcību. “Tas, kas notiek Ukrainā, tiešā veidā ietekmēs arī Ķīnas stratēģiskos lēmumus. Ja Ukraina zaudēs, alianse starp Krieviju, Ķīnu, Irānu un Ziemeļkoreju nostiprināsies, radot vēl lielāku draudu Rietumiem,” brīdināja Kalniete.

ASV loma un globālās sekas

Savā vērtējumā Kalniete pieskārās arī Amerikas Savienoto Valstu pieejai, kas nereti fokusējas uz sarežģītajām attiecībām ar Ķīnu, iespējams, nepietiekami akcentējot Ukrainas kara nozīmi. “ASV vadītājiem ir jāapzinās, ka Ukrainas zaudējums ietekmēs arī viņu pašu intereses,” viņa uzsvēra, piebilstot, ka ģeogrāfiskais attālums nedrīkst mazināt šo jautājumu nozīmīgumu.

Kalniete uzsvēra nepieciešamību pēc vienotas un stratēģiskas pieejas Ukrainas atbalstam, kas ietvertu gan militāru, gan diplomātisku un ekonomisku palīdzību. “Rietumiem ir jāsniedz viss nepieciešamais, lai Ukraina ne tikai izdzīvotu, bet uzvarētu. Tā ir ne tikai Ukrainas, bet arī mūsu visu drošība.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.