Kalniete: “Barikādes ir piemērs tam, kā tautas kustība spēj kļūt par vienotu spēku, kas maina vēstures gaitu” 0

Katru gadu 20.janvārī Latvijā tiek atzīmēta Barikāžu atceres diena – nozīmīgs notikums mūsu valsts vēsturē, kas atgādina par tautas vienotību un drosmi aizstāvēt brīvību. Šie vēsturiskie notikumi, kas norisinājās 1991. gada janvārī, simbolizē spēku un apņēmību, ko latvieši spēja izrādīt nevardarbīgā veidā. Lai gan kopš Barikāžu laika ir pagājušas vairāk nekā trīs desmitgades, šo dienu nozīme ne tikai saglabājas, bet arī iegūst jaunas dimensijas, kļūstot par iedvesmas avotu mūsdienu paaudzēm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Teica, ka man būs jābučo Rēzijai kājas…” Kalniņas un Rubiķa laulības krīzē ierautā aktrise nāk klajā ar skarbām atklāsmēm
“Diemžēl tā ir taisnība…” Pāragri mūžībā devies “Oranžās brīvdienas” solists Ints Ķergalvis jeb Speiss
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum.” Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete dalījās savās pārdomās par Barikāžu nozīmīgumu un to, kā šis vēsturiskais notikums ietekmē mūsu pašreizējo apziņu. Viņa uzsvēra: “Bez barikādēm nebūtu Latvijas. Tā bija pamatdoma, kas caurvij mūsu tautas kolektīvo apziņu. Barikādes bija viena no tām lappusēm, kur cilvēki ne tikai aizstāvēja brīvību, bet arī apliecināja, ka nevardarbīga pretošanās var būt izšķiroša.”

Kalniete izcēla, ka Barikādes nav tikai vēsturisks notikums, bet gan dzīva liecība par spēju aizstāvēt dzimteni. Viņa stāstīja par savu pieredzi, apmeklējot piemiņas brīdi Brasas tilta tuvumā, kur tika nogalināts pirmais Barikāžu laika upuris. Šāds emocionāls mirklis apliecināja, ka tautas vienotība un atmiņas spēks turpina dzīvot jaunajās paaudzēs. Deputāte dalījās pārdomās:

CITI ŠOBRĪD LASA
“Es biju dziļi aizkustināta. Divi bērni, kas piedalījās piemiņas brīdī, teica – bez Barikādēm nebūtu Latvijas. Tas parāda, kā šie vēsturiskie notikumi tiek nodoti nākamajām paaudzēm, kļūstot par daļu no mūsu kolektīvās atmiņas.”

Kalniete uzsvēra, ka vēsturiski notikumi, piemēram, Barikādes vai Baltijas ceļš, laika gaitā iegūst mitoloģiskas iezīmes. Tas ir dabisks process, kā cilvēki uztver un interpretē vēsturi, meklējot tajā nozīmi un iedvesmu. Viņa norādīja, ka mīti un simboli bieži kļūst spēcīgāki par pašiem vēsturiskajiem faktiem: “Protams, ir atšķirība starp mītu un realitāti, bet cilvēkus iedvesmo tieši tas mitoloģiskais elements. Tā ir sajūta, ka mēs varam un spējam stāvēt par savu valsti, ka mēs varam būt stipri un vienoti.”

Kalniete arī minēja, ka jaunās paaudzes, kas pašas nav pieredzējušas šos vēsturiskos notikumus, tomēr izjūt to nozīmi caur simbolisku dalību un atmiņām, ko nodod vecāki un skolotāji. Viņa piebilda: “Baltijas ceļš un Barikādes ir piemērs tam, kā tautas kustība spēj kļūt par vienotu spēku, kas maina vēstures gaitu. Šādas jubilejas atgādina par to, cik svarīgi ir aizstāvēt savas vērtības arī šodien.

Šodien, kad Latvija ir brīva un neatkarīga valsts, Barikāžu atmiņas kalpo kā atgādinājums par nepieciešamību vienmēr būt gataviem aizstāvēt savas brīvības un tiesības. Kā uzsver Kalniete, Barikāžu laikā tika pierādīts, ka bez ieročiem un vardarbības iespējams panākt mieru un taisnīgumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.