Kalniem gatavs! 0
Sportošana ziemā ir lieliska brīvā laika pavadīšana un nāk par labu arī veselībai. Tiesa, lai izvairītos no traumām slēpošanas trasēs, nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās.
Laiskajiem pirms došanās uz slēpošanas trasēm ir jāgatavojas vismaz sešas nedēļas iepriekš. Klīnikas “Premium Medical” ķirurgs Sergejs Kļimčuks iesaka izturības treniņus sākt ar vismaz 20 minūšu skrējienu trīs reizes nedēļā. Ja iespējams, tas jāapvieno ar spēka treniņiem. Ieteicami arī koordinācijas vingrinājumi, lai iespējamie kritieni būtu mazāk sāpīgi.
Ļoti svarīga ir iesildīšanās pirms pirmā nobrauciena, pēc garākas atpūtas un ik pa laikam, ja ir liels aukstums. Nervu sistēmas reakcijas un muskuļu kontrakciju ātrums palielinās, muskuļu apasiņošana uzlabojas, muskuļu, saišu un cīpslu iekšējā berze samazinās, un locītavas kļūst kustīgākas jau piecu minūšu laikā.
Piemērots apģērbs ir silts, mitrumu un vēju necaurlaidīgs. To izvēloties, ieteicams konsultēties specializētajos veikalos. Ceļgalu sargi dod papildu siltumu un fiksāciju. Obligāta ir ķivere.
Svarīga loma ir slēpju un sniega dēļa stiprinājumiem, tādēļ to noregulēšanu labāk atstāt speciālistu ziņā. Dēļotājiem vēlami roku un muguras sargi, jo viņiem šo ķermeņa daļu savainojumi ir visbiežāk.
Uz slēpošanas kalnu nav ieteicams doties nogurušam vai sātīgi paēdušam, bet alkohola reibumā vispār jāturas pa gabalu! Vislielākais prieks no ziemas sporta ir brīvdienā pēc kārtīgas izgulēšanās, līdzi ņemot termosu ar tēju (vislabāk – zaļo vai zāļu tēju), kam pievienots medus.