Foto – Shutterstock

Kaļķakmens nogulsnes tējkannā. Kā no tām atbrīvoties? 0

Mājsaimniecībā problēmas sagādā kaļķakmens nogulsnes, kas ar laiku rodas ūdens vārāmajos traukos. Kā no tām atbrīvoties?

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

Kaļķakmeni veido ūdenī izšķīduši minerāli. Brūnais nosēdums bojā trauka izskatu, rada piemaisījumus ūdenim, ko lietojam uzturā, elektriskajām tējkannām palielina enerģijas patēriņu un saīsina to mūžu. Jo biezāka nosēdumu kārta klāj tējkannas sildelementu, jo ilgāks laiks nepieciešams, lai uzvārītu ūdeni.

No kaļķakmens nogulsnējumiem palīdz atbrīvoties speciāli ķīmiski preparāti – atkaļķotāji, piemēram, Cilit, Sano un citi. Šos līdzekļus var nopirkt specializētajos saimniecības preču veikalos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tējkannā ielietam ūdenim pievieno atkaļķotāju (uz 500 ml ūdens – 100 ml šķīduma), maisījumam ļauj 30 minūtes iedarboties, pēc tam trauku rūpīgi izskalo. Atkaļķotājus ieteicams lietot reizi četrās nedēļās.

Pavisam plānu kaļķakmens kārtiņu var mēģināt notīrīt, ūdenim pievienojot galda etiķi (esenci ne!) vai citronskābi. Skābajam šķidrumam ļauj reaģēt vairākas stundas vai pat dienu. Pēc tam trauku izskalo, piepilda ar tīru ūdeni un uzvāra. Salīdzinājumā ar rūpnieciski ražoto atkaļķotāju izmantošanu šī metode ir mazāk efektīva.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.