Kaķu uzvedības neparastās izpausmes 0
Kaut arī kaķi ir lieli vienpatņi un individuālisti, tomēr alkst cilvēka mīlestības un uzmanības. Šī vēlme izraisa visai neparastas uzvedības izpausmes.
Ir apzināti vairāki atšķirīgi kaķu tipi. Pirmais ir kaprīzais mincis, kurš saimnieka teikto neņem par pilnu. Uz viņu vistiešāk attiecināms teiciens, ka tāds staigā, kur grib. Šādā situācijā savvaļnieku iesaka biežāk ņemt rokās un radināt pie sevis. Ja dusmojas un izlaiž nadziņus, nedrīkst apskaisties vai, vēl sliktāk – iepļaukāt. Ieteicams tikai stingrā balsī noteikt, ka tā nevar uzvesties!
Vēlams atcerēties, ka dzīvnieciņa kareivīgums reizēm balstās nevis uz naidu un dusmām, bet gan bailēm. Lai cik tas būtu amizanti, kaķi mēdz pat spļaudīties! Vai šņāc uz cilvēku, skrāpē mēbeļu virsmas utt. Šīs izpausmes liecina, ka kaķis aiz bailēm vairs nekontrolē situāciju. Nemiera cēlājam skrāpēšanai var piedāvāt kādu vecu, lietotu paklāju. Var mēģināt nomierināt, ietinot sasildītā dvielī. Vēl viens iemesls šādai uzvedībai ir savas teritorijas aizsargāšana. Jo īpaši gadījumos, kad dzīves telpu nevar sadalīt divi vai pat vairāki pieauguši dzīvnieki, jo mazuļi parasti ir saticīgi.
Otrs tips – nekārtīgais minka. Tas nevēlas nokārtoties kastītē, bet gan slapina pa stūriem, mēdz čiept no galda un citām sev pieejamām vietām dažādas lietas. Vispirms tad jāpārliecinās, vai viņš nav saslimis. Ja kaķis ir vesels, padomājiet – vai dzīvnieks mājās labi jūtas? Varbūt viņš alkst pēc lielākas uzmanības, jo jūtas vientuļš un nelaimīgs? Tad ieteicams, kaut vai atgriežoties no darba, cietēju paglaudīt vispirms un tikai pēc tam pievērsties pārējiem.
Otrs iespējamais iemesls šādai uzvedībai – kaķis uz kādu dusmojas! Minkām nepatīk cilvēki, no kuriem paši baidās. Tiem viņi vēlas atriebties, piemēram, pačurājot naidnieka tuvumā uz grīdas un tā iezīmējot šo vietu. No šī ieraduma mēģina atradināt ar dažādiem paņēmieniem, kaut vai tur noliekot kaķim bļodiņu ar ēdienu. Ja rezultātu nav, šo vietu nomazgājiet ar lielās devās atšķaidītu etiķa ūdeni un tuvumā nolieciet kastīti ar tīrām, tikko apmainītām smiltiņām.
Vēl ir kaķis raudātājs. Pirmais, ko tad gribas izdarīt, ir paņemt klēpī un samīļot. Ja žēlā kliegšana turpinās, jāsāk domāt, vai draudziņam tiešām kaut kas nesāp. Pretējā gadījumā viņš klaigā tikai tāpēc, ka jūtas pamests. Var ieteikt sagatavot nelaimīgajam guļasvietu kādā acīm noslēptā stūrītī.
Īpašas galvassāpes vienmēr sagādā kaķis demolētājs. Viņš gāž visu, ko iespējams apgāzt, un posta to, kas gadās pa ceļam. Jāņem vērā – viņš uzreiz nesaprot, kāpēc tā nevar darīt. Mājās jābūt pieejamam priekšmetam, kur kaķis var izlikt visu savu enerģiju un skrāpēt, cik jaudas. Šai lomai lieliski atbilst lielāks koka gabals. No kaķa redzesloka vēlams aizvākt visus mīluli interesējošos augus. Vietā var audzēt kaķu zāli vai diedzēt graudus.
Mazākas galvassāpes sagādā tie minči, kam patīk tikai lekt uz visām pieejamām mēbelēm. Atradināt no tā var divējādi. Tur, kur kaķim nebūtu jālec kaut vai paša drošības labad, uzliek spilvenus. Vai arī – sakrauj kaudzīti ar kartona loksnēm, kas pēc mazākā pieskāriena… sagāžas!
Kaitinošs ir arī karaliski izvēlīgais kaķis, kurš uzskata, ka ēdīs tikai to, ko saimnieks sev uzlicis uz šķīvja. Mājas luteklim patīk šāda kārtība, un viņa skatiens ir tik žēli lūdzošs, ja saimnieks pēkšņi grib ievest savu kārtību. Atliek vien nepadoties provokācijām, izturēt stingro nostāju un pakāpeniski šai barībai pievienot kaķiem domāto pārtiku.