Kaķim kaitīgie zaļie augi. No kuriem mīlulis jāsargā? 0
Kad saimnieku mīlulis kaķis dzīvo tikai iekštelpās, cilvēkam jāgādā, lai mincis ir uzmanīgs ar istabas augiem, bet arī peļu junkuriem, kuri tiek palaisti brīvsolī, pakošļātās zālītes un puķes ne vienmēr labvēlīgi ietekmē veselību.
Veterinārārsti secinājuši, ka salīdzinājumā ar cilvēku kaķa organisms ir uzņēmīgāks pret dažādu indīgu augu iedarbību. Vasarā ārā dzīvojošie kaķi paši atrod vajadzīgās zālītes, piemēram, vārpatu, un, ēdot to, atvemj gremošanas traktā sakrājušos vilnas kumšķīšus. Daudzi kaķu saimnieki saviem mīluļiem mājās diedzē zālīti vai zooveikalos iegādājas speciālas pastas un graudiņus, kas šķīdina vilnas kumšķīšus organismā. Tomēr reizēm kaķi ignorē gan diedzēto zāli, gan pastas un speciālos graudiņus. Taču gandrīz neviens mincis nebūs vienaldzīgs pret vārpatu. Daudzi kaķu saimnieki vasarā šo nezāli nes mājās un arī izkaltē ziemai.
Mājas kaķu īpašniekiem noteikti jāzina, kuri augi un puķes ir indīgi. Telpās tādas, piemēram, ir Alpu vijolītes, dīfenbahijas, Ziemassvētku zvaigznes, efejas, ģerānijas, monsteras, prīmulas, gumijkoki, bet laukā kaķis var saindēties ar tulpēm, maijpuķītēm, zilajām kurpītēm, gundegām, kadiķiem, rododendriem u.c. Lauku kaķim ir saglabājušies instinkti, kas attur no indīgo augu pagaršošanas, bet šķirnes kaķi šo spēju ir gandrīz zaudējuši, tāpēc jāuzmana īpaši un jāgādā, lai indīgie augi augstdzimušajam mājdzīvniekam nebūtu pieejami.
Saimnieks var nepamanīt, ka kaķis ēdis indīgus augus, un nezināt devu. Par saindēšanos liecina ēstgribas zudums, siekalošanās un vemšana.
! Šādā situācijā ieteicams kaķim dot 3–4 sasmalcinātas un ūdenī iejauktas aktivētās ogles tabletes un steidzami doties pie veterinārārsta, kas dzīvnieka organismu atbrīvos no indēm.