Kāju tūska… Kā novērst? 4
“Jau vairāk nekā mēnesi man ir stipri piepampušas pēdu virspuses, potītes un stilba apakšējā daļa, īpaši vakaros. Kājas šķiet kā iespīlētas smagos, spiedošos zābakos. Stiprāk pietūkst kreisā kāja. Kas to izraisa? Kā novērst? Vai pāries? Ģimenes ārsts apgalvo, ka ar vēnām tam nav sakara. Dzeru urīndzenošas zāles (Trifas un Verospiron), bet nekas nemainās. Man ir 81 gads.” Anita V. Salaspilī
Var gadīties, ka tūsku patiešām neizraisa kāju vēnu hroniska mazspēja vai citas kāju asinsrites problēmas. Ļoti svarīgs fakts ir urīndzenošie līdzekļi, ko lietojat, taču ir jāzina iemesli, kādēļ šīs zāles jums ir izrakstītas, vai iepriekš ir bijušas sirds saslimšanas un vai ir veikti kādi izmeklējumi.
Jūsu aprakstītie simptomi varētu attiekties arī uz nopietnām sirds veselības problēmām – sirds mazspējas progresēšanu, sirds vārstuļu saslimšanu un citām sirds slimībām. Tāpēc medicīnas centra “Elite” internās medicīnas ārste Anna Aleksandrova iesaka apmeklēt kardiologu un veikt vairākus specifiskus izmeklējumus, ieskaitot elektrokardiogrammu un ehokardiogrammu, holtera monitorēšanu (asinsspiediena mērīšanu) vismaz 24 stundas, apakšējo ekstremitāšu (kāju) doplerogrāfiju, un vēlams nodot asinsanalīzes, lai iegūtu pilnu asinsainu. Tad ārsts varēs precizēt diagnozi un ieteikt pareizo ārstēšanu.
Klīnikas “Premium Medical” kardioloģe Indra Viļumsone uzsver, ka sirds veselība tomēr nav vienīgais tūskas cēlonis – tā var liecināt arī par nieru mazspēju, hroniskām plaušu vai vairogdziedzera saslimšanām, kā arī par cukura diabētu.
Lai noskaidrotu tūskas cēloni, jālūdz ģimenes ārsta nosūtījums uz papildu izmeklējumiem. Šķietami nekaitīgo simptomu, kas piedevām izraisa fizisku diskomfortu, bez vērības atstāt nedrīkst!