Kairināts urīnpūslis: kā izpaužas šī liga? 0
“Mans draugs pastāvīgi pāris mēnešu uzturas ārzemēs. Kad viņš atgriežas mājās un mēs mīlējamies, man iekaist urīnceļi un, lai izārstētos, jādzer antibiotikas. Kā to novērst?” SINTIJA AIZKRAUKLĒ
Kā domā ginekoloģe Vēsma Kažociņa, ja šī problēma ir saistīta ar dzimumdzīvi, visticamāk, pie vainas ir nevis urīnceļu iekaisums cistīts, bet kairināta urīnpūšļa sindroms, no kura pasaulē cieš miljoniem sieviešu. Īpaši bieži šī vaina skar tās, kuras vēl nav dzemdējušas, jo tas saistīts ar anatomiskām īpatnībām.
Ja dzimumloceklis mīlējoties nokļūst nevis maksts mugurējā, bet priekšējā velvē, tiek kairinātas saites, kas atrodas starp dzemdi un urīnpūsli vai dzemdi un olnīcām, izraisot urīnpūšļa iekaisumam līdzīgus simptomus: sāpes vēdera lejasdaļā un urīnceļos, kā arī vēlmi bieži urinēt. Sūdzības pastiprinās, ja mīlēšanās notiek intensīvi un vairākkārt.
Visbiežāk kairināta urīnpūšļa sindroms izpaužas pirms mēnešreizēm, kad dzemde ir piebriedusi un saites ap to jutīgākas.
Parasti sievietes šādos gadījumos vēršas pie ģimenes ārsta pat vairākas reizes gadā, bet ne urīna analīzēs, ne uzsējumā baktērijas neatrod. Pašsajūta uzlabojas 3–5 dienas pēc antibiotiku lietošanas, taču tas droši vien būtu noticis, arī nedzerot zāles.
Šādās situācijās jācenšas izvairīties no sāpēm dzimumakta laikā, mainot mīlēšanās pozu, bet, ja tās jau radušās, jālieto nevis antibiotikas, bet gan nesteroīdie pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļi.
Cistītam atšķirībā no kairināta urīnpūšļa sindroma raksturīgi, ka urinēšanas beigās, kad pūslis iztukšojies, tā iekaisušās sieniņas sakļaujas, izraisot izteiktas sāpes.