pexels.com/Youssef Labib

Kaimiņvalsti pārpludina viltus botokss – rezultāts “mājas kosmetoloģijai” ir attiecīgs 20

Nelegālo kosmētikas līdzekļu īpatsvars Krievijas tirgū aug, tostarp lielus pamērus sasniedz viltotais botokss, par to raksta Kommersant, atsaucoties uz tirgus dalībniekiem un ekspertiem. 2023. gadā vairāk nekā puse (55%) Krievijā lietoto anestēzijas līdzekļu, 42% biorevitalizantu, 20% pildvielu un 10% botulīna toksīnu bija nereģistrēti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes atklāj 7 lietas, ko viņas vēlas, lai vīrieši darītu gultā, bet kautrējas prasīt 19
Veselam
“Nu tad viņa nomirs, ja neko neiedosiet ārstiem.” Vai tiešām laiki, kad pie ārsta jāiet ar “aploksnīti”, vēl nav beigušies? 144
Veselam
“Jūsu ķermenis jutīsies tik labi” Kas ir 2-2-2 metode svara zaudēšanai?
Lasīt citas ziņas

“Tagad parādās jaunas pelēkā tirgus formas, kas agrāk bija gandrīz neparastas, tostarp pašu pildvielu un to atļauju dokumentu viltojumi,” Kommersant sacīja Tiesības uz veselību izpilddirektore Olga Gončarova. Šobrīd kopējais viltoto zāļu un medicīnas preču apgrozījums estētiskajā medicīnā tiek lēsts 100 miljardu rubļu apjomā, kas ir 40% no visa tirgus. Līdz 2024.gada beigām šis rādītājs var pieaugt vēl vismaz par 5%, ja netiks veikti atbilstoši pasākumi, prognozē tirgus dalībnieki.

Eksperti nelegālā segmenta pieaugumu skaidro ar tādu Rietumu zīmolu kā Allergan, Teoxane un Laboratoire Vivacy aiziešanu no Krievijas tirgus, kā arī nepietiekamu nozares regulējumu. 2023. gadā ārvalstu pildvielu un biorevitalizantu piegāžu apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājies par 21%. Kopumā 2023.gadā Krievijas Federācijā tika ievesti aptuveni 2,5 miljoni šādu zāļu iepakojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nelegālais segments izraisa “mājas kosmetoloģijas” komplikāciju skaita pieaugumu, kuru likvidēšanai cietušie vēršas klīnikās. Šādu pieprasījumu skaits 2023.gadā, salīdzinot ar 2022.gadu, pieaudzis 2,7 reize.

Šā gada janvārī-martā Krievijā strauji pieaudzis pieprasījums pēc kosmetoloģijā izmantotā botoksa: kopumā Krievijas aptiekas šajā laika posmā pārdevušas 11 557 botulīna toksīna zāļu iepakojumus par 104,4 miljoniem rubļu. Naudas izteiksmē šis rādītājs bija par 123% lielāks nekā pērn šajā periodā, bet fiziskajā izteiksmē – par 139%. Dažās aptieku ķēdēs pieprasījuma pieaugums izskatījās vēl iespaidīgāks. Piemēram, aptieku tīklā “36,6” (zīmoli “36,6” un “Gorzdrav”) šīs grupas zāļu pārdošanas apjoms pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieauga par 331%.

Pieprasījums pēc botulīna toksīna zālēm Krievijā ar katru gadu pieaug. 2023. gada beigās tas pieauga par 60,5%. Kopumā pērn pārdoti 39 535 iepakojumi par 357,8 miljoniem rubļu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.