Kaimiņš nopludina… 0
Augšējais kaimiņš nesen nopludināja mūsu dzīvokli. Atlīdzināt zaudējumus viņš atsakās. Ko darīt? Māris Rīgā
Protams, varat paši cīnīties ar kaimiņu un piedzīt zaudējumus tiesas ceļā, taču vienkāršāk ir savlaicīgi apdrošināt dzīvokli un mantu. Tad aiztaupīsiet pūles un nervus, skaidrojoties ar kaimiņiem, jo zaudējumus segs apdrošinātājs, kurš pēc tam šo summu regresa kārtībā piedzīs no vainīgā dzīvokļa īpašnieka.
Konkrēts piemērs iz dzīves. Augšējie kaimiņi savu dzīvokli bija izīrējuši jauniešiem, kas regulāri nopludināja zemāk esošā dzīvokļa vannas istabu, kur nesen bija veikts remonts. Jaunieši izturējās rupji un nereaģēja uz kaimiņienes lūgumu mazgāties uzmanīgāk un atnākt apskatīties, ko viņu paviršība nodarījusi. Ar dzīvokļa īpašnieku sazināties neizdevās. Tad nopludinātā kaimiņiene no sava apdrošinātāja pieprasīja apdrošināšanas atlīdzību. No namu pārvaldes saņēma izziņu – kādi bojājumi, kad un kādām telpām nodarīti, kāds ir to cēlonis. Kad namu pārvaldes darbinieks devās uz augšējo dzīvokli noskaidrot iemeslus, jauniešu bravūra saplaka. Par dažiem pleķiem uz griestiem un sienām apdrošinātāji cietušā dzīvokļa īpašniecei samaksāja 70 latus, un šo summu piedzina no augšējā dzīvokļa īpašnieka, kurš pēc šī gadījuma jauniešiem palūdza atbrīvot telpas.
Taču, ja nopludināšanas cēlonis ir plīsuši stāvvadi, apdrošinātājs zaudējumu prasīs no mājas apsaimniekotāja – namu pārvaldes. Stāvvadi, tāpat kā citas komunikācijas, ir kopīpašums, un par to stāvokli atbild apsaimniekotājs.