Kaimiņš izbraukā zālienu? Izveido skaistu akmens “sargu”! 0
Vienīgā ceļa zīme, ko respektē visi zāles izbraukātāji, ir akmens.
Noliec akmeni, un neapzinīgais kaimiņš vairs neizbraukās dubļu peļķi tavu vārtu priekšā. Akmeņus kāpās vajag likt, ne plakātus! Papildu efektu šādam sargam radīs apgleznoti sāni.
Apgleznots akmens turklāt ir labāk pamanāms. Šāds objekts labi iederēsies arī dārzā kā mazā arhitektūras forma. Savām mākslas izpausmēm nebūtu stilīgi izmantot dižus akmeņus, bet tie, kas sākas no sēdoša suņa lieluma un uz leju, būs gana labi.
Noskatīto akmeni pamatīgi nomazgā ar suku, lai nebūtu smilšu graudiņu. Vislabāk apalīti uzlikt uz plēves vai kartona, kas ļautu to pilnīgi notīrīt, lai netraucē zemes un smiltis. Tā arī apgleznot mūžveco augumu varēs labāk un zāle netiks notriepta.
Krāsas derēs jebkuras, kas paredzētas ārdarbiem. Labas ir akrila krāsas. Tās ir noturīgas, viegli klājamas un košas.
Lai krāsainie raksti labāk izceltos un neiesūktu krāsu, akmeni vispirms nogruntē baltu, lai nespīdētu cauri “audekla” pelēkie sāni. Šim nolūkam lieto būvniecības preču veikalā pirkto krāsu. Izskaistinājumiem toņus iegādājas mākslinieku preču veikalā. Protams, iecerē var būt arī tikai kādas acs vai ornamenta uzzīmēšana uz akmens raupjā sāna.
Smalkāka zīmējuma kontūras ieteicams ievilkt ar tumšu marķieri. Tas baltajai gruntij mazliet spīdēs cauri. Rakstu ieskicēšanai der arī baltā virsma.
Šādi apgleznoti ir glīti arī mazāka un pavisam maza izmēra olīši, kurus kā dekorus var izvietot puķu dobēs. Sevišķi jauki tie izskatīsies puķu podos. Akmentiņu apgleznošana ir labs laika kavēklis bērniem. Ja mājās ir maza vecuma bērns, nevajag izvēlēties tādus akmeņus, ko var iebāzt mutē, jo krāsotie bumbulīši tiešām izskatās kārdinoši. Lai akmens tomēr saglabātu mazliet cieņas, nebūtu gaumīgi to lakot vai apgleznot ar stipri spīdīgu efektu veidojošām krāsām.
Vēl kāds jauks aspekts akmens apgleznošanai par labu – ja vien tam nemetas virsū ar kaltu, pārējo mūžīgais akmens pārdzīvos.