Iespējamās sekas un ārstēšana 0

Statistika liecina, ka pēcdzemdību psihoze skar vienu līdz divas no 1000 sievietēm pēcdzemdību periodā.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Pēcdzemdību psihoze ir stāvoklis, kas prasa neatliekamu stacionēšanu, uzraudzību un ārstēšanu psihiatriskā slimnīcā, jo pastāv:

* 5% pašnāvības risks,
* 4% bērna nogalināšanas risks.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Protams, ne jau visām sievietēm, kas piedzīvojušas pēcdzemdību psihozi, ir radušies kādi vardarbīgi nodomi. Halucinācijas var būt dažādas, un ne vienmēr ir destruktīvas. Lielākā daļa sieviešu, kas pārcietušas pēcdzemdību psihozi, nevienu nav ievainojušas. Tomēr pastāv reāli draudi bērnam, vīram, citiem apkārtējiem un arī sievietei pašai, jo viņa nespēj kontrolēt savu rīcību, vadās no murgainiem, realitātei neatbilstošiem apsvērumiem,” brīdina psihiatre. “Tādēļ vienīgais risinājums – pēc iespējas ātrāka nogādāšana psihiatriskajā slimnīcā. Te vairs neskatās uz to, ka mātei būtu jābaro bērns ar krūti, jābūt kontaktā ar bērnu, jo viņa psihozes iespaidā var nodarīt viņam pāri. Turklāt nav jau izpētīts, kā psihoze ietekmē mātes piena sastāvu. Piemēram, bērns taču kļūst raudulīgs, zīžot krūti, ja mamma ir vienkārši ļoti nervoza.

Pēcdzemdību psihozi ārstē ar medikamentiem (antipsihotiķiem, trankvilizatoriem). Psihiatra uzraudzība (regulāra ārsta apmeklēšana) nepieciešama arī kādu laiku pēc izrakstīšanās no slimnīcas.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.