Kafija var pagarināt dzīves ilgumu, ja dzerat to noteiktā diennakts laikā, liecina pētījums 0
Kafijas dzeršana var būt cieši saistīta ar uzlabotu sirds veselību un ilgāku mūža garumu. Bet kafijas dzeršanas priekšrocības var būt atkarīgas no tā, kad tā tiek dzerta, vēsta “CNN”, atsaucoties uz pētījumu, kas publicēts “European Heart Journal”.
Saskaņā ar jaunāko pētījumu, atklāts, ka mērens kafijas patēriņš var būt saistīts ar mazāku 2. tipa diabēta, sirds un asinsvadu slimību un priekšlaicīgas nāves risku.
Pētījumā, kas publicēts “European Heart Journal”, tika pārbaudīti uztura un veselības dati vairāk nekā 40 tūkstošiem pieaugušo vecumā no 18 gadiem, kas iegūti ASV Nacionālajā veselības un uztura izpētes aptaujā, kas tika veikta no 1999. līdz 2018. gadam. Pētījuma dalībnieku kafijas lietošanas paradumi tika iedalīti trīs diennakts laikos – rīts (no plkst. 4.00 līdz 11.59), pēcpusdiena (no plkst. 12.00-16.59) un vakars (no plkst. 17.00 līdz 03.59).
Zinātnieki konstatēja, ka tiem, kuri dzēra kafiju tikai no rīta, priekšlaicīgas nāves risks bija par 16% mazāks, bet mirstība no sirds slimībām – pat par 13% mazāka. Ieguvumi bija neatkarīgi no tā, vai kafija bija ar kofeīnu vai bez tā, un cik daudz tā tika lietota.
Šie rezultāti saglabājāt pat pēc tam, kad autori kontrolēja tādus faktorus kā miega ilgumu, vecumu, rasi, etnisko piederību, dzimumu, mājsaimniecības ienākumus, izglītības līmeni, fiziskās aktivitātes līmeni, uztura un veselības apstākļus.
Eksperti norāda, ka kafijas dzeršana no rīta, iespējams, spēj uzlabot gan sirds veselību, gan pagarināt dzīves ilgumu.