Foto – Shutterstock

Skujas un rožlapiņas 2

Augus vākt tagad nevaram, bet skujas ir pieejamas visu gadu. Anta Gailiša mudina tās aktīvi izmantot, jo egļu, priežu, kadiķu un citu skuju koku adatiņām ir gan fantastisks aromāts, gan uzmundrinoša iedarbība. – Samaļu viena veida koka svaigas (nekaltē!) skujas, lai pietiktu vienai pirts reizei. Eļļainajai putriņai pieberu sāli. Šo skrubi uzglabāt nav ieteicams, jo ātri var sapelēt, – stāsta pirtniece.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Viņa brīdina, ka samalto skuju skrubim ir spēcīgāka iedarbība, tāpēc tas nav piemērots maigajai sejas un dekoltē zonas ādai, bet kājām, rokām un pārējam ķermenim der.

Sievietēm ļoti piemērota ir raudene, rasas­krēsliņš un citas maigās zālītes. Ar svaigām rožlapiņām jāuzmanās – var būt alerģiska reakcija, bet, ja skrubi gatavo no kaltētām rožlapiņām, kam pievieno cukuru, alerģiskas reakcijas risks samazinās līdz minimumam. Izmanto sejai un dekoltē zonai. Āda pēc rožlapiņu skrubja ir fantastiska!

Padomi

CITI ŠOBRĪD LASA

• Skrubja pamatam izmanto sodu, sāli vai cukuru. Ko pievienot bāzei – katras pašas izvēle. Tie var būt svaigi vai kaltēti augi, garšvielas, arī pārtikas produkti.

• Pievieno piestā saberztus vai kafijas dzirnaviņās samaltus augus. Skrubi var gatavot tikai no maltiem augiem, tomēr ar sodu, sāli vai cukuru pīlinga efekts būs lielāks.

• Lai uzzinātu augu iedarbību (uzmundrinoša, relaksējoša u.c.), iepriekš vērts ieskatīties kādā ārstniecības augu grāmatā.

• Enerģētiski augstvērtīgāki ir piestā saberzti augi, bet smalkāku malumu var iegūt kafijas dzirnaviņās. Cik daudz sastāvdaļu likt – jāmēra ar šķipsnām un sajūtām.

• Ja āda ir sausa, ikvienam skrubim var pievienot dažus pilienus olīvu, mandeļu, vīnogu kauliņu vai citas eļļas, bet ne ēterisko eļļu, jo augu skrubis pats par sevi ir smaržīgs un stiprs.

• Var piebērt garšvielas. Piemēram, ja smeldz mugura, sāpošo vietu pasilda ar skrubi, kura sastāvā ir pipari vai sinepju pulveris. Pēc tam sāpošo vietu apsedz ar siltām pirtsslotām un brīdi paguļ uz lāvas. Tāpat rīkojas ar sāpošām locītavām.

• Rupjāka vai smalkāka sāls izvēle atkarīga no ķermeņa zonas, kam skrubis paredzēts, un ādas īpatnībām. Tam saskarē ar miesu jābūt patīkamam, neviena ķermeņa kopšanas procedūra nedrīkst nodarīt sāpes.

• Skrubi pirms iešanas dušā vai pirtī iemasē siltā, mitrā ādā. Ja sagatavots vairāk, nevajag visu ņemt līdzi uz pirti, jo, saskaroties ar mitrumu, tas drīz vien sāks pelēt un bojāties.

Reklāma
Reklāma

• Vienmēr jāievēro zelta likums – visu ar mēru, un visām procedūrām pirtī jāsagādā patīkamas sajūtas!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.