Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Shutterstock

Žilbinošam smaidam 0

Baltās kompozītplombas sastāv no sveķiem un pildvielām – cirkonija, silīcija oksīda, kvarca, keramikas–, kas sacietē polimerizācijas lampas gaismā un lieliski pakļaujas veidošanai. Tā kā ar šīm plombām var panākt estētiski ļoti labu efektu, tās liek priekšējos zobos, kā arī mazajos dzerokļos, kur tās iespējams vieglāk nopulēt. Svarīgi kompozīta toni pieskaņot pārējo zobu krāsai. Pēdējā laikā radīti cietāki un izturīgāki materiāli, kas piemēroti arī sānu zobu labošanai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Balto plombu klāj pa 2–4 milimetrus bieziem slānīšiem. Kompozīts sacietējot mazliet izplešas, tādēļ veidojas sīkas plaisiņas, un zobi pēc tam var kļūt jutīgi. Šī problēma mēdz saglabāties līdz pat pusgadam. Kompozītplombas prasa rūpīgāku zobu kopšanu un biežāku pulēšanu, jo, tām dilstot, virsma kļūst poraināka un vairāk piesaista aplikumu.

Pirmajās dienās pēc šīs plombas ieklāšanas vēlams atturēties no kafijas, tējas un sarkanvīna lietošanas, lai materiāls neiekrāsotos, taču arī vēlāk jārēķinās, ka tas šo dzērienu ietekmē ar laiku kļūs mazliet tumšāks. Noteiktais garantijas laiks ir 5–8 gadi, taču, rūpīgi tīrot zobus un regulāri pulējot plombas maliņas, tās var kalpot līdz pat 12 gadiem. Pret kompozīta sveķiem var būt arī alerģiska reakcija, kuras dēļ plombas nereti nākas mainīt.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.