Kādu atbalstu cilvēkiem sniedz Pestīšanas armija? 0
Anita Voznaja, Rīgas centrālais korpuss: “Strādāju sociālajā centrā, kurš ir atvērts apmeklētājiem divas reizes nedēļā. Pie mums ir iespēja paēst, nomazgāties, izmazgāt veļu un apmeklēt dievkalpojumus. Dodamies arī mājas vizītēs. Cilvēku, kuriem nepieciešama šāda palīdzība, paliek aizvien vairāk. Domāju, ka aktīvākiem jābūt arī sociālo dienestu darbiniekiem – bieži vien inspektori ir bezatbildīgi un vienaldzīgi.”
Vineta Vanaga, apmācības centra kadete, topošā kalpotāja: “Pārstāvu Liepājas korpusu un šobrīd apgūstu visus kalpošanas veidus – sociālo darbu, pastorālo aprūpi, darbu ar bērniem. Apkārt sev redzu ļoti daudz nelaimīgu cilvēku, kuri ir apjukuši savā dzīvē. Cilvēkiem vajag, lai viņus uzklausītu, uzmundrinātu un izrādītu interesi. Pirms sāku darboties Pestīšanas armijā, domāju, ka šādu izmisušu cilvēku ir mazāk, taču es kļūdījos. Cilvēkiem ir nepieciešams darbs un izglītības iespējas, lai izrautos no dzīves grūtībām.”
Velta Udarska, no Liepājas korpusa: “Svarīgākais mūsu darbībā ir vest cilvēkus pie Dieva, jo tikai Dievs var palīdzēt cilvēkam. Palīdzam cilvēkiem arī sociāli, taču tas nemaina viņu dzīvi. Divas reizes nedēļā piedāvājam zupas virtuves, dodam drēbes, sniedzam pastorālo aprūpi. Mēs runājamies ar cilvēkiem, lūdzam par viņiem, dodam viņiem cerību. Svarīgākais, lai būtu lielāks darba vietu skaits. Ziemas mēnešos mūsu atbalsts nepieciešams lielākam cilvēku skaitam, pavasaros un vasarās cilvēki strādā lauku darbus, paveras jaunas iespējas.”
Marika Kozlovska, Pestīšanas armijas leitnante: “Turpmāk kalpošu Rīgas pirmajā korpusā, kur man būs daudzveidīgi pienākumi. Būs jāveic sociālais darbs, jādodas mājas vizītēs un jāvada Bībeles nodarbības. Uzskatu, ka daudziem cilvēkiem šobrīd trūkst motivācijas, jo pastāv tādi apkārtējie apstākļi, kuri viņus nomāc. Viņiem nav darba un trūkst finansējuma, lai sevi nodrošinātu. Mēs cenšamies dot iespēju atrast iekšējo spēku un skatīties uz pasauli ar gaišu skatu. Mūsu valdībai ir jāiejūtas vienkārša latvieša dzīvē, jāsaprot, ko viņi varētu darīt mūsu tautas labā. Valstī tiek celti jauni biroji un uzņēmumi, taču vajadzētu uzcelt kaut ko tādu, kas sniegtu iespēju strādāt daudziem cilvēkiem. Tad viņi varētu justies noderīgi un pilnvērtīgi, priecāties un izbaudīt savu dzīvi, nevis nest to kā nastu.”
Uzziņa Šobrīd Pestīšanas armijā Latvijā ir 188 kareivji un 234 civilbiedri. Pestīšanas armijai Latvijā ir 16 korpusi un institūcijas (Rīgā, Bauskā, Iecavā, Sarkaņos, Sedā, Skangaļos, Liepā, Liepājā, Daugavpilī, Drustos). 2011. gadā kopumā izdalītas 80 228 zupas porcijas, apmaksātas 311 skolas pusdienas, izdalītas 7076 pārtikas pakas, 875 reizes tikušas mazgātas drēbes, 4584 reizes izmantotas dušas, drēbes un apavus saņēmuši 10 663 cilvēki, medikamentus saņēmuši 110 cilvēki, 1498 cilvēki saņēmuši citu veidu palīdzību. 2011. gadā bijuši 120 apmeklējumi pie cilvēkiem slimnīcās un sociālās aprūpes mājās, 26 reizes apmeklēti cietumi, veiktas 1022 mājas vizītes. Pestīšanas armijas otru kalpošanas pusi veido garīgais darbs. Sieviešu sapulcēs 2011. gadā piedalījās 3606 sievietes, jauniešu vakarus apmeklēja 1311 jaunieši, svētdienas skolu apmeklēja 4456 bērni, sporta nodarbības – 409 cilvēki, 247 bērni un 71 pieaugušais piedalījās Pestīšanas armijas organizētās nometnēs, tika organizēti seši brīvdabas dievkalpojumi gan Rīgā, gan Daugavpilī. |