FOTO. Kadirovs sola iznīcināt “fašisma pazīmes” Krievijā un draud ar “īsu sarunu” Valsts domes deputātiem. Kas viņu sakaitināja? 106
Čečenijas līderim nav iepatikušies dažu Krievijas Federācijas Valsts domes deputātu izteikumi. Krievijas Federācijā pēc terorakta “Krokuss” centrā daudzi Valsts domes deputāti sāka nākt klajā ar priekšlikumiem stingrākas politikas īstenošanai pret migrantiem. Tagad Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs ir nobažījies par “krievu ultranacionālistu” izteikumiem, par to raksta vietne unian.net.
Kadirovs pauda bažas par Krievijas ultranacionālistu reakciju uz teroraktu “Krokusā”. Viņš sacīja, ka uzbrukuma mērogs ir “daudz lielāks un dziļāks” nekā pats uzbrukums, jo Krievijas ienaidnieki cenšas to iedragāt, veicinot nacionālismu. Kadirovs sacīja, ka Krievija vienmēr ir bijusi daudznacionāla un daudzreliģioza valsts, bet “viltus patrioti” cenšas spēlēt uz cilvēku emocijām un “piesauc fašistiskas metodes”.
Turklāt viņš draudēja ar “īsu sarunu” ar etnisko konfliktu izraisītājiem. Kadirovs, visticamāk, mēģina vērsties pie Krievijas ultranacionālistiem, kuri izmantoja uzbrukumu “Krokusam”, lai paustu naidīgumu pret neetniskām krievu minoritātēm un migrantiem Krievijā.
“Kara studiju institūta” analītiķi vērš uzmanību uz neleģitīmā Krievijas Valsts domes deputāta no īslaicīgi okupētās Krimas Mihaila Šeremeta vārdiem, kurš 24. martā ierosināja ierobežot migrantu ieceļošanu Krievijā kara pret Ukrainu laikā un sacīja, ka Rietumu izlūkdienesti šādi mēģina ar migrantu palīdzību veikt teroraktus Krievijā, lai destabilizētu situāciju valstī.
Šeremets arī sacīja, ka Krievijai nav iespējas noteikt, kuram no migrantiem ir “labi nodomi”, jo visi Krievijas centieni un resursi ir vērsti uz karu.
Vienlaikus Krievijas Federācijas Valsts domes priekšsēdētāja vietnieks Vladislavs Davankovs arī ierosināja ieviest vairākus stingrākus pasākumus pret migrantiem, tostarp ieviest “nulles tolerances” politiku attiecībā uz tiem, kuri ir izdarījuši jebkāda līmeņa pārkāpumus.
Tāpat Davankovs piedāvā pastiprināt “digitālo kontroli” pār migrantiem un izstrādāj “migrantu aizstāšanas” programmu, kuras ietvaros Krievija mēģinās paplašināt rūpniecisko automatizāciju, lai samazinātu atkarību no viesstrādniekiem.
Ir vērts atzīmēt, ka Kadirovs jau iepriekš ir nonācis skaļu etnisko un reliģisko skandālu centrā, kas, iespējams, ir izjaucis viņa mēģinājumus līdzsvarot Čečenijas islāma vērtību saglabāšanu ar arvien ultranacionālistiskāka Kremļa atbalstīšanu.
Krievijas militārie centieni un pret migrantiem vērsta politika, arvien redzamāka ultranacionālistu kustība, kas atbalsta ksenofobisku retoriku, un arvien ultranacionālistiskāks Kremlis, kas uzsver krievu pareizticības nozīmi sabiedriskajā dzīvē, visticamāk, vēl vairāk atsvešinās migrantu kopienas un radīs naidīgumu.