Uz kadiķa tāda kā oranža želeja… Kādus līdzekļus lietot? 1

“Pamanīju, ka klājeniskajam kadiķim parādījušies tādi kā ziedi. Tie gan vairāk atgādina oranžu želeju, bet varbūt tiešām ziedi? Ar kaut ko tādu sastopos pirmo reizi.” INGRĪDA

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
Lasīt citas ziņas

Dārzkopības institūta pētniece Baiba Lāce skaidro, ka attēlos redzama bumbieru–kadiķu rūsa. Oranžajā želejā veidojas sporas, kas izlido un inficē bumbieres. Vēlāk, t.i., aptuveni pēc divām trim nedēļām, uz bumbierēm parādīsies oranži punktiņi, kas vasaras laikā ievērojami palielināsies, līdz izveidosies paprāvs plankums. Augustā bumbieru lapu apakšpusē zem plankuma veidosies radziņi, kuros savukārt attīstīsies sporas, kas izlidos un inficēs kadiķi (nevis bumbieri).

Kadiķus apstrādāt ar augu aizsardzības līdzekļiem nav nozīmes. Tiem vajag izgriezt inficētos zarus (ar gļotainajiem, oranžajiem izaugumiem) līdz veselai koksnei un izretināt vainagu. Ieteicams izgriezt arī nodzeltējušos zaru galus. Nogrieztie inficētie zari nekavējoties jāaizvāc un jāsadedzina.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.