Kadiķis.
Kadiķis.
Foto – LETA

Ziemas spēles ar smaržīgām skujām. Kā palīdz kadiķa slota 0

Spelgonī izkarsēties uz pirts lāvas. Tā ir vēl viena iespēja piedzīvot ziemu. Var arī ņemt talkā skujas, šos dabas dotos ziemīgos draugus. Dažādu skuju izmantošanu iesaka pirts meistars Nauris Zutis, viņš arī Pirts skolas vadītājs un pasniedzējs.

Reklāma
Reklāma

Kadiķa mācības

Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Kokteilis
Astroloģe nosauc zodiaka zīmi, kurai februārī gaidāmi žilbinoši panākumi. Citai zodiaka zīmei īpaši neveiksies
Lasīt citas ziņas

Daudz dzirdēts, ka, mājās kvēpinot kadiķi, no telpas izvada laukā visu nelāgo. Pirtī kadiķa iedarbība ir tāda pati – attīroša. Tas attīra telpu un domas. Kadiķis arī tonizē, vairo enerģiju un palīdz pret locītavu sāpēm.

Gluži svaigus kadiķa zarus gan nevajag izmantot. Vispirms tos izmērcē diezgan karstā ūdenī kādas 10 minūtes, tad vēl kārtīgi izdauza pret lāvu vai koka sienu, kamēr skujas kļūst mīkstas. Vēl kadiķi var paturēt virs karstiem akmeņiem, to grozot, lai viscaur izkarsējas, pēc tam izdauzīt pret lāvu. Arī tā skujas kļūst mīkstākas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kadiķis ir brīnišķīgs masieris, īpaši labi ar to izklapēt pēdas. Pēršanās ar kadiķa slotu gan ne visiem pieņemama, pēc tam mēdz rasties viegla nieze, alerģiska reakcija. Ja netīk, nevajag pērties ar kadiķi tikai tāpēc, ka tā dara citi. Nevajag satraukties, ka pēc kadiķa izmantošanas uz ādas paliek sīki punktiņi, tam ir arī savs labums – trenējas ādas jutība. Pēc skujeņa pēriena noteikti vajag miesu atkal noplikšķināt ar lapu slotām.

* Daži pirtnieki iecienījuši kadiķa rullīšus – skujotus zariņus saliek slotiņā, tai visapkārt tin auklu, veidojot kā tādu rulli. Ar to masē, nobrauka visu ķermeni.

* Pirtnieks Nauris no kadiķa skujām gatavo brīnumdziru, kā pats to dēvē. Svaigas skujas ar visiem sīkajiem zariem samaļ gaļasmašīnā. Jāmaļ ļoti smalki, kamēr jau sāk putot. Lai iznāktu brīnumdzira, samaltajam kadiķim pievieno medu, smiltsērkšķu eļļu un ļoti vērtīgo (un dārgo!) melno ķimeņu eļļu, var pielikt vēl kādus ārstniecības augus pēc patikas – žāvētus un samaltus kafijas dzirnaviņās.

“Šādu maisījumu var likt uz miesas pirtī, bet vēl labāk – ēst. Ja esi saaukstējies, paņem pa karotei, izsūkā, un visas ligas ātri vien ir prom,” iesaka pirtnieks.

Kadiķis uzkurina mērķtiecību, priede vairo dzīvesprieku, egle palīdz radīt iekšējo mieru.

Visu rakstu par ziemas pirti lasiet žurnāla “36,6°C janvāra numurā vai tā elektroniskajā versijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.