Foto: No “Praktiskais Latvietis” arhīva / Latvijas Mediji

Kādi Rīgā ir noteikumi ietvju kaisīšanai? Pēc kādiem kritērijiem vērtē, vai vispār vajadzīga kaisīšana? 9

Kādi Rīgā ir noteikumi ietvju kaisīšanai? Pēc kādiem kritērijiem vērtē, vai vispār vajadzīga kaisīšana, – gaisa temperatūra vai nokrišņi? Vai tiešām uz ietvēm tiek kaisīts tīrs sāls? Jautā Rūta M.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Skaidro Rīgas valstspilsētas pašvaldības centrālās administrācijas pārstāve Edīte Matuseviča: “Ietves pilsētā tiek kaisītas, kad tās kļūst slidenas. Tas var notikt gan nokrišņu, gan temperatūras dēļ. Var būt zema temperatūra, bet ietve var nebūt slidena, jo gaisā nav mitruma. Kļūstot siltākam, atkušņa laikā ietves var kļūt slidenas. Ietvju kaisīšanas materiāls nav mainījies pēdējos pāris gadu – tas ir smilts un sāls maisījums, kurā sāls koncentrācija nepārsniedz 20% no kopējā kaisāmā materiāla apjoma.”

Galvaspilsētā – pāreja uz centralizētu ietvju kopšanu

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai samazinātu iedzīvotāju slogu piegulošo teritoriju uzturēšanā, šoziem pašvaldība turpinot pakāpenisku pāreju uz centralizētu ietvju kopšanu pilsētā. Šajā ziemā pašvaldība tīra un kaisa ietves Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā, kā arī pie pilsētas maģistrālajām ielām un ielām ar intensīvāku satiksmi. Pie mazākām apkaimju ielām ietvju kopšana vēl paliek ietvēm piegulošo īpašumu saimnieku ziņā. Lai iedzīvotāji varētu pārliecināties, vai pie viņu mājām ietvi tīra pašvaldība vai tomēr tas vēl jādara pašiem, jādodas uz vietni: www.riga.lv, sadaļā Pilsēta > Satiksme > Ziema, kur kartē var uzmeklēt savu adresi.

Sāls – ne vairāk kā 20%

Šoziem pie mazākām apkaimju ielām ietves jāturpina kopt iedzīvotājiem, tāpēc teritoriju saimniekiem jāņem vērā, ka

ietvju kaisīšanai drīkst izmantot smilts un sāls maisījumu, kurā sāls koncentrācija nedrīkst pārsniegt 20%.

Kaisīšanai drīkst izmantot arī granīta un Latvijas izcelsmes iežu, piemēram, dolomīta un drupinātas grants, sīkšķembas, par to iepriekš vienojoties ar slēgtās lietus notekūdeņu sistēmas uzturētāju. Pašvaldības ietvēm piegulošo teritoriju apsaimniekotāji var bez maksas saņemt kaisāmo materiālu – smiltis – ietvju kaisīšanai ziemā.

Viena persona var saņemt 50 kg smilšu. Informācija par to saņemšanu atrodama iepriekš norādītājā tīmekļvietnes sadaļā.

Tāpat jāņem vērā, ka dienās, kad tiek prognozēts sasalstošs lietus jeb atkala, nav spēkā ierobežojums izmantot tīru tehniskā sāls kaisāmo materiālu slīdamības mazināšanai. Tas esot rets izņēmums, taču Rīgā ik ziemu gadoties dažas dienas, kad smilts un sāls maisījums sasalstošā lietū nepalīdz.

Lietus aizskalo smiltis vai arī pārklāj tās ar ledus kārtiņu, tāpēc atsevišķās dienās ir atļauta lielāka sāls koncentrācija vai tīra sāls izmantošana, jo tikai tā var parūpēties par drošu pārvietošanos. Iedzīvotājiem arī pašiem jāatceras rūpēties par savu drošību un ziemā valkāt laikapstākļiem atbilstīgus apavus.

Reklāma
Reklāma

Par gājēju ceļu un ietvju kopšanas nosacījumiem citviet Latvijā var interesēties attiecīgajā pašvaldībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.